Jump to content

Vand BMW 520d / 2006


osiris_done

Recommended Posts

Cunosc multe persoane active pe acest forum, dar unii chiar se plictisesc, si fac afirmatii/acuzatii fara fond.

 

De acord ca este un forum si avem dreptul la libera exprimare, dar unii chiar au mare nevoie de cateva ore de gramatica limbii romane.

 

Respect pentru cei care s-au abtinut de la comentarii fara rost.

 

Pana la urma este un post pentru vanzare auto si comentariile trebuie sa faca referire la masina prezentata, nu sa primesc jigniri.

 

Nu imi sta in fire sa ma justific in fata nimanui, dar o sa va postez factura de cumparare a masinii, direct pe firma mea.

 

Pretul de vanzare al meu va fi fix de 6.800 euro. De aceea am scris ca va fi o mica negociere.

 

Compus din : 5.700 achizitie, 25 comision bancar, 30 taxa centru logistic, 450 platforma = 6.205 euro

 

Din pretul de vanzare de 6.800 - 6.205 = 595 euro (brut)

 

Din cei 595 statul imi ia 20% tva si 16% impozit pe profit

 

Ramane un profit net de 427 euro.

 

Asa cum vedeti pe factura sunt scrisi km, si "accident free".

 

In continuare va rog sa imi adresati intrebari legate doar de masina prezentata, nu despre alte aspecte ale vietii personale sau alte ineptii.

fact bmw.pdf

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Cunosc multe persoane active pe acest forum, dar unii chiar se plictisesc, si fac afirmatii/acuzatii fara fond.

 

De acord ca este un forum si avem dreptul la libera exprimare, dar unii chiar au mare nevoie de cateva ore de gramatica limbii romane.

 

Respect pentru cei care s-au abtinut de la comentarii fara rost.

 

Respect pentru cei ce tac si lasa hotii in pace, de aia s-a ajuns aici, si se mai plang unii ca nu mai poti cumpara o masina curata in tara asta.

Masina in cauza, 5-ul, il vroia cineva si m-a pus sa caut informatii sa vedem ce fel de vanzator esti, asa am gasit Skoda Superb-ul respectiv, dupa ce i-am spus ce preocupari ai, si-a bagat ceva si continua cautarile.

Frustrarea a fost mare cand a vazut ca pana si pe forumul asta sunt vanzatori care au doar un sigur scop, maximizarea profitului prin orice scop(fie si prin inselaciune), astfel de vanzatori ar trebui sa dispara macar de pe forumurile dedicate marcilor, dati bani si stati pe site-urile dedicate la pescuit de fraieri acolo.

Acum ca vad ce strategie ai adoptat schimband Vin-ul din anunturile de pe site-urile dedicate, doar adeveresc cele postate anterior, nu stii cum sa ascunzi rahatul sub pres.

Nu cred ca exista un roman care sa n-aiba nevoie de ore de gramatica a limbii romane, poate doar semi-analfabetii care nici nu realizeaza cat de complexa este, cred ca din aceasta categorie faci parte.

Edited by yellow
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A fost corect in privinta 5-ului,tocmai deaceea l-a si pus pe forum la vanzare.Asa cum l-a luat asa il da,cu km reali sau nu.

@yellow Nu inteleg logica voastra,daca are un superb cu km dati inapoi gata nu mai e buna niciuna dintre masini?

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.