Jump to content

Ajutor montaj xenon


Recommended Posts

Salut , ma poate ajuta cineva va rog cu montarea unui kit xenon in Bucuresti ? kit-ul este de 55w 4300k si vreau sa il montez pe e46 1998 .

Are cineva aceasta configuratie de xenon 55w 4300k cu lupe ? cum se comporta ? dau eroare in bord ?

Edited by Duta Lucian
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu il mai monta.

cumpara-ti un set de lupe daca vrei neaparat xenon.

http://www.performanceauto.ro/home/kit-proiectoare-bi-xenon-bmw-e46.html

folosesti kitul tau impreuna cu lupele astea.

 

altfel daca il montezi fara lupe o sa ii orbesti pe ceilalti participanti la trafic (o sa ti se ia de flashuri) si vei avea garantat probleme cu politia.

Edited by CosminE46
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu il mai monta.

cumpara-ti un set de lupe daca vrei neaparat xenon.

http://www.performanceauto.ro/home/kit-proiectoare-bi-xenon-bmw-e46.html

folosesti kitul tau impreuna cu lupele astea.

 

altfel daca il montezi fara lupe o sa ii orbesti pe ceilalti participanti la trafic (o sa ti se ia de flashuri) si vei avea garantat probleme cu politia.

Am lupe uitasem sa mentionez , de aceea si vreau sa pun xenon din cauza ca becurile acestea sunt lumanari curate

Edited by Duta Lucian
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ma insel farurile sunt originale dar au fost desfacute sa puna lupe (am impresia ca au pus si angel eyes?). Curios este ca au montat lupele dar fara xenon... :getlost: daca gresesc sa ma corecteze cineva.

Ori a avut xenon si inainte sa imi vanda mie masina mi-a luat instalatia hahaha oricum sa trecem peste , ma poate ajuta cineva ? Si o parere despre acestea de 55w sunt bune ? dau eroare in bord ? credeti ca am ales bine 4300k pentru lupe ? etc etc

Link to comment
Share on other sites

Defapt tu esti pe afara , conteaza ce fel de faruri am daca sunt depo sau oem ? eu doar am intrebat daca cineva ma poate ajuta cu montajul kitului , nu cred ca are treaba daca sunt depo sau oem intrati pe posturi doar sa aratati ca sunteti destepti si stiti voi marea cu sarea care sunt depo si care sunt oem chiar nu ma interesa daca sunt after market etc etc daca ma interesa deschideam un topic cu acest subiect , farurile nu sunt cumparate de mine nici lupele nimic asa am luat masina eu doar am cumparat kit-ul xenon d'aia nu stiam daca sunt depo si da sunt si farurile si semnalizarile . Tot felul de rautaciosi
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu te mai ambala asa... toti cei care ti-au raspuns ti-au precizat ca ai altfel de faruri decat originale pentru ca:

 

1. Tipurile de kit xenon difera functie de soclul de bec pe care il au farurile (H7, D2S, H1, etc.)

 

2. Implicit si problemele legate de montaj sunt in directa legatura cu tipul de faruri pe care le ai pe masina.

 

3. Cu atitudinea asta de scandalagiu nu te ajuta nimeni pana nu stabilesti tipul de far pe care il ai.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt afara, sunt chiar la birou :popcorn: Cred ca ai o problema comportamentala de sari asa :console: Iar cu faza cu intratul pe posturi ca sa ne dam destepti cred ca esti in plop si plopu-n aer (ca doar ti-ai luat de 55w :thumbsup: ) Daca nu poti accepta pareri pro si contra poti merge direct la un service sa-ti rezolvi problema fara alte discutii. I`m out !
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, te pot ajuta eu daca nu ai rezolvat, contra cost. Montez lupe in orice tip de far, instalatii xenon, module pozitii america ... zona gorjului. 0721.511.755 suna-ma inainte pentru a face programare daca te intereseaza.

 

Multumesc,

Dragos.

Edited by Rotty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.