Jump to content

Montaj DVD pe E46


Recommended Posts

Salutare la toata lumea. Am nevoie de ajutor pt ca vreau sa montez o unitate DVD pe care am primit-o cadou astazi pe BMW-ul meu 316i E46. Unitatea este ELITE SX 9500TV. Momentan am montat pe masina un SONY GT 300S. Am rama adaptoare, adaptorul de mufa pt BMW si adaptorul pt antena radio. Unitatea dvd vine cu inca o cutie care e aproximativ jumatate din unitatea DVD si care contine mufe si de care trebuie sa leg dvd-ul. Ideea e ca nu stiu incotro sa pun acea cutie ce contine tunerul tv, radio, amplificarea, etc, si din care ies mai multe mufe. A mai facut cineva aceasta operatiune? Unde ar trebui plasat tunerul? Sub casetofon am clima care nu poate fi mutata....cred...

Cumva tunerul trebuie montat sub capota? E destul spatiu?

Astept sfaturi. Multumesc

Edited by fringulescu_bogdan
Link to comment
Share on other sites

Poze ceva cu jucaria? Si impresiile ar fi bine venite. Sa te tina cat mai mult!

236501[/snapback]

Poze o sa fac in cursul zilei de azi. Impresii: se aude mult mai bine cu DVD-ul decat cu mp3-ul GT300S de la Sony pe care l-am avut pana acum. Boxele pe care le am sunt cele originale ale masinii. DVD-ul se misca bine, receptia radio e ok, pt TV tre' sa ii pun antena, filmele DVD se vad excelent , urmeaza sa montez o camera video cu intrare RCA sa pot folosi display-ul pe post de retrovizoare, pt ca jucaria suporta asa ceva. Apropo, foloseste cineva o camera RCA legata la DVD-ul din masina? Se merita?

Multumesc pt urari

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
probabil se aude mult mai bine dar strica tare linia bordului :blink:

242597[/snapback]

 

 

de ce >?,,,era mai bine daca monta ecran separat .?..si-l agata pe bord undeva sau pe la parasolare ?...este cel mai bun compromis pt cei care vor dvd ..cu mentiunea ca e cam riscant ..iti poate sparge masina imediat pt asa ceva ..chiar daca se ia fata ....

Link to comment
Share on other sites

stie cineva pe unde gasim in Ro ..o rama adaptoare pt instalarea un ecran lcd in bord la E46 ?,,,...un link ceva ..o sugestie ...pls pls ..lol.....

 

sau ...ecranul lcd original de E46 ..poate primi semnal video separat de la alta unitate dvd ?

 

sa zicem ca-l gasesc separat ....doar ecranul cu panglica

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
stie cineva pe unde gasim in Ro ..o rama adaptoare  pt instalarea un  ecran lcd in bord la E46 ?,,,...un link ceva ..o sugestie ...pls pls ..lol.....

 

sau ...ecranul lcd original  de E46 ..poate primi semnal video separat de la alta unitate dvd ?

 

sa zicem ca-l gasesc separat ....doar ecranul cu panglica

243731[/snapback]

 

De cand caut si eu asa ceva vere. Am vazut pe e46fanatics pe vreo 2 masini si arata super bine, unul arata chiar cum se monteaaz etc, dar nu mai tin minte unde exact am vazut :blink:

Link to comment
Share on other sites

Oare la o firma care face "chestii" din fibra de sticla nu exista vreun meserias care sa faca si o rama adaptoare pentru ecran LCD ?

249966[/snapback]

 

 

se poate dar trebuie un mulaj ...exista o rama pe undeva un US ...destul de scumpa pe la 150 $ :blink: ..daca reuseste cineva sa o aduca ...si sa faca un mulaj ..ar fi ceva

Link to comment
Share on other sites

De cand caut si eu asa ceva vere. Am vazut pe e46fanatics pe vreo 2 masini si arata super bine, unul arata chiar cum se monteaaz etc, dar nu mai tin minte unde exact am vazut :blink:

249949[/snapback]

 

 

Din pacate dupa ce am luat legatura cu cativa electronisti ..se pare ca nu se poate mufa sub nici o forma ..are nevoie de cutia lui originala ...:)...nu vrea semnal altfel ..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.