Jump to content

va rog sa imi dati un sfat.


cosmiancius

Recommended Posts

va salut .am mai frecventat acest forum , ca am avut un seria 3 1.9 benzina , dar acuma frecventez acest forum cu alt interes...acuma maxim un an am avut de ales intre un golf 5 mai demult si un seria 1 care nu era chiar ingrijit de fostul proprietar. acum doresc sa achizitionez un bmw seria 1 , 116i ...numai ca as vrea sa stiu problema lor cu lantul de distributie sau intinzatorul e una generala ? se poate remedia rapid problema si in ce costuri ? ca din ce am citit cam asta ar fi o problema comuna la ele ...multumesc pentru ajutor anticipat. Edited by cosmiancius
Link to comment
Share on other sites

va salut .am mai frecventat acest forum , ca am avut un seria 3 1.9 benzina , dar acuma frecventez acest forum cu alt interes...acuma maxim un an am avut de ales intre un golf 5 mai demult si un seria 1 care nu era chiar ingrijit de fostul proprietar. acum doresc sa achizitionez un bmw seria 1 , 116i ...numai ca as vrea sa stiu problema lor cu lantul de distributie sau intinzatorul e una generala ? se poate remedia rapid problema si in ce costuri ? ca din ce am citit cam asta ar fi o problema comuna la ele ...multumesc pentru ajutor anticipat.

Daca atunci cand citeai erai si putin atent, observai ca faimoasa problema cu lantul este la motoarele N47, care sunt DIESEL nu Benzina, deci la motorul acela nu exista problema respectiva, asta nu inseamna ca nu ti se poate rupe..... Costul sa il schimbi la motorul acela parca era mult mai mic ca la n47.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.