Jump to content

pe magheru azi


Allex18

Recommended Posts

aiurea...nu va mai luati dupa toate balivernele.

 

LOL auzi ii face AUTOMAT DOSAR PENAL.. de zici ca exista un automat cu fise unde bagi 3 lei si numele si iese dosaru penal...daca e sun 10 zile de ingrijiri medicale judecatorul respinge cauza ca neintemeiata daca e intre 10 si 60 e nevoie oricum de plangerea prealabila a victimei.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da man e clar ca e TAMP. [userul Kima de pe motociclism.ro]

eu nu am afirmat ca spusele idiotului sunt coerente.

remarcam sclipirea de geniu din ochii lui de bovina...

 

mafioso vezi ca a postat bikeru versiunea lui.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

da man e clar ca e TAMP.

eu nu am afirmat ca spusele idiotului sunt coerente.

remarcam sclipirea de geniu din ochii lui de bovina...

 

mafioso vezi ca a postat bikeru versiunea lui.

239191[/snapback]

 

am citit... mult mai grav decat ce auzisem eu :-s

sper sa se faca bine repede...

 

poti sa ii dai un PM sa ii ceri IDul?

si sa mi-l dai si mie sau ceva de genul asta te rog mult?

l-ash suna dar ma gandesc ca poate doarme la ora asta...

Link to comment
Share on other sites

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...ic=103150&st=60

asta e topicu

 

ID-ul lui e NND si a postat la 23:52

deci cred ca nu doarme...

 

vezi ca eu dadusem citat din alt topic cu alt accident... sa nu se inteleaga ca este vorba de cazul tau

 

oricum omul spune :

citez "..soferul masinii a fost m-a vizitat si la spital si m-a sunat de cateva ori...nu am nimik cu nimeni ...puteam fi si eu in locul lui...dar va rog nu mai postati fabulatii fara sa fiti acolo...si ink ceva eram o singura motocicleta...eu nu am vazut alte 2 motociclete...nu condamn pe nimeni nu vreau nimik de la nimeni,vreau doar sa nu se fi intamplat..."

 

mie mi se pare decent si la locul lui

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

eu din fericire sau din pacate nu mai am A-ul de ceva vreme...

 

si acu nu ma mai lasa femeia sa il iau... daca stau sa ma gandesc cred ca inteleg de ce se teme

239204[/snapback]

 

 

nici a mea nu stie ca ma inscriu ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...ic=103150&st=60

asta e topicu

 

ID-ul lui e NND si a postat la 23:52

deci cred ca nu doarme...

 

vezi ca eu dadusem citat din alt topic cu alt accident... sa nu se inteleaga ca este vorba de cazul tau

 

oricum omul spune :

citez "..soferul masinii a fost m-a vizitat si la spital si m-a sunat de cateva ori...nu am nimik cu nimeni ...puteam fi si eu in locul lui...dar va rog nu mai postati fabulatii fara sa fiti acolo...si ink ceva eram o singura motocicleta...eu nu am vazut alte 2 motociclete...nu condamn pe nimeni nu vreau nimik de la nimeni,vreau doar sa nu se fi intamplat..."

 

mie mi se pare decent si la locul lui

239198[/snapback]

 

 

da man... baiatul - Alex - si parintii lui par foarte la locul lor. de aia imi pare de 2 ori mai rau...

Link to comment
Share on other sites

de aia prefer eu senzatia data de o "conserva" - vorba bikerilor.

 

chit ca ai ghinion de nesansa ai sanse muuult mai mari sa scapi ieftin

 

da si senzatia de pe motor creaza dependenta din pacate...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Deci azi noapte tot pe Magheru apropo, mi-a rupt oglinda dreapta un "repsecatbil" posesor de motocicleta...

 

Si nu avea 50 la ora da ?!!

A trecut pe rosu prin dreapta mea, printre mine si alt "conservar". Cred ca a lovit cu aparatoarea pt maini sau ceva...

 

Mai era cu un berbec dupa el, care s-a uitat in spate, a vazut ca mi-a rupt amicu oglinda, asa ca a tras un "wheely" si s-au carat in basini maxime...

 

Poate urmaresc pe motociclism.ro cine se lauda cu chestia asta sa imi recuperez banii dati pe oglinda. Si nu e doar geamul, ci toata carcasa + firele ...

 

Sa fiu intelegator nu ? Mai greseste lumea, alea alea.. (cenzurat)

Link to comment
Share on other sites

eh uite specimenele astea ma fac sa scot afirmatii sadice!!! pacat ca n-a cazut de pe motor! mi s-a intamplat si mie mai demult dar boul a vrut sa fuga mai tare cand a realizat ca mi-a distrus oglinda, a dat intr-o groapa si a cazut. am murit de ras.
Link to comment
Share on other sites

citez:

 

"

IN PRIMUL RAND INSANATOSIRE GRABNICA RIDERULUI

 

IN AL DOILEA RAND..ACUM CA OMUL A POVESTIT CUM S'A INTAMPLAT ACCIDENTUL, SPER CA AU INTELES SI TARANII CU BMW CUM STA TREABA SI CINE A FOST DE VINA...SI FARA CHESTII CU NU'STIU CATI PRIETENI SI ALTELE CA ASA NE CHEMAM TOTI CATE 50 DE PRIETENI SI VA LASAM DINTII PE ASFALT..CAM PE LANGA O ROATA DE LA BMW..IN GENERAL VA TREBUIE PERMIS CA SA IESITI PE STRADA IN 2 PICIOARE, CA DE CONDUS STIM CA L'ATI LUAT DE LA LIBRARIE...

 

SI UN PONT..FAC CINSTE CU UN MANUAL DE GRAMATICA... boid.gif boid.gif boid.gif"

 

 

asta mi-a urat mie un distins domn motociclist astazi...

 

ce mai...niste oameni respectabili.

 

 

PS si mie aseara pe la rond la romana mi-a atins unu oglinda ca ei nu stau la stop ca si conservarii ei se baga printre masini!!! tu-i in gura de necivilizati (pe aia care fac nu pe toti)...

 

Cand o inceteze sa se mai comporte ca niste Biciclisti cu motor...abia atunci o sa aiba respectul soferilor.... cat timp merg cum merg...vor fi tratati ca atare

 

 

PPS si alt idiot cu un peugeot 307 argintiu cu numaru B 22 CRS (sau B 20 CRS) venea din sens opus si se face ca intra in mine....efectiv trage violent de volan si mi se baga in fatza...si apoi revine pe banda lui...m-am uitat pe drum sa vad poate evita ceva dar a fost clar ca era cu intentia de a ma speria

 

daca il cunoasteti sau il vedeti sa-i transmiteti caldele mele "salutari"

Edited by dreptroman
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Deci azi noapte tot pe Magheru apropo, mi-a rupt oglinda dreapta un "repsecatbil" posesor de motocicleta...

 

Si nu avea 50 la ora da ?!!

A trecut pe rosu prin dreapta mea, printre mine si alt "conservar". Cred ca a lovit cu aparatoarea pt maini sau ceva...

 

Mai era cu un berbec dupa el, care s-a uitat in spate, a vazut ca mi-a rupt amicu oglinda, asa ca a tras un "wheely" si s-au carat in basini maxime...

 

Poate urmaresc pe motociclism.ro cine se lauda cu chestia asta sa imi recuperez banii dati pe oglinda. Si nu e doar geamul, ci toata carcasa + firele ...

 

Sa fiu intelegator nu ? Mai greseste lumea, alea alea.. (cenzurat)

239329[/snapback]

eu zic sa ii rupi capu'

Link to comment
Share on other sites

man mie daca imi rupe unu oglinda si se vede de la o posta ca a facut-o voit, sau ca e mandru de isprava lui, ma duc dupa el.

in bucurestiu asta nu sunt atatea linii drepte ca sa poa sa scape de mine. iar majoritatea bikerilor basinosi habar nu au sa ia o curba stransa la viteza mare.... asa ca sotto il prind. si apoi vedem care e mai rezistent - casca lui sau bata mea.

oricum pana nu ii rup macar o oglinda nu ma las

Link to comment
Share on other sites

citez:

PPS si alt idiot cu un peugeot 307 argintiu cu numaru B 22 CRS (sau B 20 CRS) venea din sens opus si se face ca intra in mine....efectiv trage violent de volan si mi se baga in fatza...si apoi revine pe banda lui...m-am uitat pe drum sa vad poate evita ceva dar a fost clar ca era cu intentia de a ma speria

 

daca il cunoasteti sau il vedeti sa-i transmiteti caldele mele "salutari"

239368[/snapback]

 

d c l-ai lasat sa scape?

 

eu cand dau peste un astfel de specimen, prefer sa il ard eu bine pt ca pe viitor sa nu mai faca...

prefer sa imi iau si eu cateva peste cap decat sa aiba tupeu si nesimtirea sa faca asta unui incepator, unei femei mai slabe de inger sau unui om in varsta... eu macar rezist la o cafteala...

 

poate o sa fiu acuzat de violenta nejustificata dar asemenea specimene nu inteleg nimic daca vorbesti si le explici cu ce au gresit, singurul mod in care ii faci sa inteleaga este cafteala... sau daca ai incredere in politie, suni la 112

Link to comment
Share on other sites

In situatii de astea ..cel mai bine este sa iei nr si sa faci o plangere scrisa la politie ..de preferat sa ai un martor in masina ...

in fine sunt multi factori ..

Asta cu urmaritul si luatul la omor e de evitat .....smecheria se plateste in bani grei .

Un tovaras a avut un scandal cu un sofer pe strada ....i-a dat 2 bucati ...ulterior a aflat ca era o camera de supraveghere prin zona ...apoi s-a lasat cu bani multi la mica intelegere ..

 

...bine ca nu ne dau astia arme asa usor ca in state ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mi s-a intamplat si mie ceva similar acum 1 luna, am plecat de la semafor de la inter de pe banda 2 si un motociclist pe banda 1 am mers regulamentar si incet el a mers paralel cu mine a depasit cateva masini si la un moment dat in fata lui mai la departare a aparut o masina si am anticipat ca vrea sa o depaseasca si am incetinit facandu-i loc pe banda 2 a ajuns in fata mea, si la 50 de metrii s-a dezechilibrat, a cazut si ricosat intr-un taxi care mergea regulamentar pe banda 1. daca aveam mai mult de 60 la ora il omoram direct pt ca era fix in fata mea la 50 de m poate chiar mai putin am franat brusc, am pus avariile si m-am oprit, n-a avut nimic dar motorul cam sifonat... ma gandesc ca daca nu anticipam ca vrea sa schimbe banda de mers ma lovea etc... va recomand foarte multa prudenta atunci cand se afla motociclisti in trafic... fiti foarte atenti pt ca sunt multi incepatori si n-au "mamaliga" in geam ca "conservistii" sau ma rog cum spun ei.... bafta!
Link to comment
Share on other sites

pai vezi ca multi motociclisti au numerele intoarse......dc oare? ca sa mearga cu 200 prin oras sau pe unde sunt camere/politie.....ce sa zic eu am semnele de incepator da am o bata cat portabagaju de mare :))

239482[/snapback]

 

 

aluminiu ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

In situatii de astea ..cel mai bine este sa iei nr si sa faci o plangere scrisa  la politie ..de preferat sa ai un martor in masina ...

in fine sunt  multi factori ..

Asta  cu urmaritul si luatul la omor e de evitat .....smecheria se plateste in bani grei .

Un tovaras  a avut un scandal cu un sofer  pe strada ....i-a dat 2 bucati ...ulterior a aflat ca era o camera de supraveghere prin zona ...apoi  s-a lasat cu bani multi la mica intelegere ..

 

...bine ca nu ne dau astia arme asa usor ca in state ! :blink:

239432[/snapback]

 

asta e vere.

gresesc platesc. no problem. ma seaca ca unu care imi f*** mie masina sa scape. ca ma chinui sa am masina aia. mai bine platim amandoi decat sa platesc oricum numai eu. si in in afara de asta ala si-a mai si luat-o.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.