Jump to content

X1 lci


cavaliere

Recommended Posts

Zgomotul la vant nu mi se pare sesizabil. Eu am acum jantele pe 18 style 421 cu runflaturi si zgomot fac mai mult gumele care sunt usor tocite. O sa ii pun curand jantele de iarna style 317 si iti zic, dar nu cred sa influenteze jantele zgomotul la vant. Este clar ca este mai slab antifonat decat alte masini. De exemplu e90-ul e mai tacut. Motorul in schimb mi se pare foarte silentios.

Despre kitul performance, el include si alt intercooler, nu doar soft. Practic creste la 200 cp si 420 nm. Ideea e ca nu apare pe nicaieri kitul pentru x1 cu x drive.

Ma rog, este mai mult moft pentru ca masina fuge foarte bine, pana in 160 merge la fel ca un f30. Masa proprie relativ mica o ajuta comparativ cu fratele x3 cu acelasi motor.Oricum avem alte masini puternice, asta e de oras si ca sa fie iarna bine doamnei mele.

Start stopul inca nu l-am codat. Poatr ma ajuta cineva cu un contact.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Sa ne spui parerea ta despre anvelopele de iarna, cum e diferenta de la Runflat la Standard. Si eu am Runflat 225 / 45 / 17 pe un e91 LCI si urasc faptul ca suspensia incearca sa fie confortabila dar anvelopele ma distrug la orice mica fisura din asfalt.... sunt foarte rigide! SI zgomotoase!
Link to comment
Share on other sites

Sa ne spui parerea ta despre anvelopele de iarna, cum e diferenta de la Runflat la Standard. Si eu am Runflat 225 / 45 / 17 pe un e91 LCI si urasc faptul ca suspensia incearca sa fie confortabila dar anvelopele ma distrug la orice mica fisura din asfalt.... sunt foarte rigide! SI zgomotoase!

 

Sper sa ajung azi la vulcanizare sa le schimb. Cele de iarna le-am luat tot runflat pentru ca m-am gandit ca daca fac vreo pana iarna, parca n-ar fi fain sa imi deger mainile schimband roata pe care oricum nu o am de rezerva. Insa sper sa fie o imbunatatire la confort, intrucat cele pe 17 au talon mai inalt.

Si as vrea sa stiu pentru ce am luat minus in postul anterior. :))) Unii cred ca se plictisesc tare.

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Zgomotul la vant nu mi se pare sesizabil. Eu am acum jantele pe 18 style 421 cu runflaturi si zgomot fac mai mult gumele care sunt usor tocite. O sa ii pun curand jantele de iarna style 317 si iti zic, dar nu cred sa influenteze jantele zgomotul la vant. Este clar ca este mai slab antifonat decat alte masini. De exemplu e90-ul e mai tacut. Motorul in schimb mi se pare foarte silentios.

Despre kitul performance, el include si alt intercooler, nu doar soft. Practic creste la 200 cp si 420 nm. Ideea e ca nu apare pe nicaieri kitul pentru x1 cu x drive.

Ma rog, este mai mult moft pentru ca masina fuge foarte bine, pana in 160 merge la fel ca un f30. Masa proprie relativ mica o ajuta comparativ cu fratele x3 cu acelasi motor.Oricum avem alte masini puternice, asta e de oras si ca sa fie iarna bine doamnei mele.

Start stopul inca nu l-am codat. Poatr ma ajuta cineva cu un contact.

 

Pt start-stop,suna-l pe Sorin de la Service Scream (Tezparii) BMW.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am pus ieri jantele de iarna si am observat ca o janta de pe spate e julita pe margine probabil de o bordura inalta.

Unde recomandati sa o duc sa o repare? O sa pun si poza. Ideea e ca jantele style 421 au marginea si marginile spitelor polisate mat insa nu par vopsite. Si as dori reconditionarea doar acolo unde e defectul nu pe toata janta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Merci! Si tu la fel!

Recent am schimbat rulmenii spate, cel pe dreapta incepuse sa huruie, dar i-am schimbat pe ambii ca sa fie treaba buna. Ambii rulmenti Oe, care vin si cu niste suruburi de la planetare, cost total 904 lei, plus manopera inca vreo 400.

Pana la urma nu stie nimeni unde pot polisa janta aceea julita?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Merci! Si tu la fel!

Recent am schimbat rulmenii spate, cel pe dreapta incepuse sa huruie, dar i-am schimbat pe ambii ca sa fie treaba buna. Ambii rulmenti Oe, care vin si cu niste suruburi de la planetare, cost total 904 lei, plus manopera inca vreo 400.

Pana la urma nu stie nimeni unde pot polisa janta aceea julita?

 

 

 

Cunosc pe cineva la Deva.Iti descarc pozele si dupa revel ii fac o intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.