Jump to content

vand e60 520da lci euro5


darius_x

Recommended Posts

proprietar vand 520da, inmatriculat din 2015, varianta de 177cp! an fabricatie a3a 2009.

 

3 chei

 

culoare monaco blau metallic

 

interior complet crem

 

Model exclusiv cu piele perforata!

 

Xenon

 

ventilatie in scaune

 

incalzire in scaune

 

scaune cu memorie

 

coloana directie regabila electric

 

volanul se ridica si coboara automat la intrare/iesire din masina

 

dublu climatronic

 

pilot automat cu auto braking

 

senzori de parcare fata+spate

 

trimuri mahon

 

navigatie business

 

senzori ploaie

 

senzori lumina

 

bmw online

 

cutie automata

 

bluetooth

 

comenzi vocale

 

sistem audio hi fi

 

jante 18, 8j fata 9j spate

 

suporturi pahare

 

pachet lumini

 

idrive 2

 

pret 11500

post-36167-0-03913700-1476006539_thumb.jpg

post-36167-0-39194700-1476006547_thumb.jpg

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Aha. Atunci sunt aftermarket. Interesant...

La Style 128 producatorii aftermarket au facut downsizing chiar si la 17" (am vazut zilele trecute), Style 122 le-au crescut...

 

Frumoasa masina oricum. Succes la vanzare!

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Atata timp cat pe forum a spus km reali nu vad care e problema. Cand vin tot felul de mizerii de oameni care se lauda ca stiu totul, se plang de orice punct de pe masina, vin fara bani in ideea ca mai lasi 400-800 euro la pret ti'e mai mare dragul sa nu le zici km reali.

La mine a venit unul care voia sa ii las masina de la 3600 la 3000 euro pentru ca avea el o teorie cum ca am un bandou din bara murdar pentru ca fusese busita si "am luat jumatate de masina de la dezmembrari", sau am patit sa vina tigani si sa imi explice cum au gasit ei "bmw ca asta cu pele, jante d'alea mari nepoate, cum sa iti dau eu atata pe asta". Clientii de genul asta nu merita mai mult, am intalnit 10-15 cumparatori in ultimele 6 luni si de cele mai multe ori am plecat cu gust amar si o scarba de nedescris. Prea putini au avut putin bun simt sa nu isi bata joc de pret,sa nu inventeze scuze absurde(precum zgarietura de 4cm pe capota, discuri de frana care trebuiau inlocuite dupa 50-60k km, lipsa anvelopelor de iarna in luna mai etc.), sa verifice corect masina si sa se priceapa putin.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mda... nici eu nu vad unde e problema...

 

Adica, daca eu de buna credinta, ma iau dupa anuntul de pe OLX unde masina are 219000, e vina mea ca nu am cautat si pe forum cati km are..

 

Da, pe forum e pusa la 280000 de km, pentru ca aici lumea in general stie cum sa verifice datele expuse si istoricul unei masini.

 

S-a discutat mult pe tema asta, este foarte adevarat ca, pe piata auto din Romania, cumparatorul e naiv si crede in povestile cu masini frumoase, "impecabile", "pentru pretentiosi", "full de full" cu km putini si cu preturi cu minim 30% mai mici decat cele din pietele de provenienta ale masinilor, dar cu practicile acestea nu facem decat sa alimentam o mare minciuna: piata auto romaneasca.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce moralist esti tu si nici nu ma intereseaza, eu asa am luat masina avea 217.000 in bord, am verificat istoricul si am aflat ca in august 2016 are intrare la 280.000! eu oricum cumparam masina si de avea 500.000km cu istoric, daca m-a intrebat cineva de km i am spus, da romanul e cam prost un pic.. cum e si cazul de fata, daca masina are 100.000km in primul an facuti dupa care nu a mai calcat deloc la reprezentanta, si 7 ani mai tarziu are 150.000 o ia de buna, daca masina are in mediu facuti 40.000 km pe an si in prezent are 280.000 atunci sunt multi!

 

 

stai linistit ca e numai in capul tau ca am dat eu km inapoi sa o pot vinde, ca nu e chiar asa, am suficienti clienti la masina inclusiv fostul proprietar, dar nu sunt eu foarte hatarat! Si in al 2 lea rand eu am spus ca are 285.000, nu ai vazut tu poza cu kilometrajul sau ai verificat masina, sau ai fi tu interesat de masina...pur si simplu esti doar un carcotas care crede ca a descoperit ceva interesant.

 

singura mea gresala e ca am fost cinstit, trebuia sa pun km din bord si atunci era ok!

  • Like 2
  • Downvote 14
Link to comment
Share on other sites

romanul e cam prost un pic.. cum e si cazul de fata

 

Mersi.

 

Nu eu ti-am descoperit anuntul. Ia-o mai usor.

 

In plus, stim si noi cum sa calculam km in baza lipsei intrarilor in service etc.

 

Mai bine dai km inainte si pui anunt corect. Cam toti verifica istoricul zilele astea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cine vrea sa o verifice sa o verifice linistit, nu i bag eu la nimeni pe gat masina....nu crezi acum ca o sa ma intresez eu sa caut om sa dau km inainte!

 

ce ma derenjeaza e faptul ca voi ma trageti la raspundere din cauza faptului ca am indraznit sa fiu cinstit....sa mi iertati tupeul :download:

  • Like 2
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.