Jump to content

Recommended Posts

Buna !

 

M-am inscris si eu pe acest forum sunt nou aici, si nu ma prea pricep foarte bine la masini, stiu ca sunt o gramada de persoane pe acest forum care sunt foarte buni. Am avut accident cu un bmw 320d si sunt curios cam cat ar costa reparatia aproximativ, am sa pun niste poze cu el si am sa specific cam ce cred ca este stricat la el si avariat. Va rog sa imi lasati o parere cam cat ar costa reparati, cat credeti dvs. piesele fiind in pret de la ( dezmbembrari ).

 

Lucruri care sunt sigur ca sunt avariate ( M-am uitat sub capota nu este lovit nimic gen radiator, motor sau alte cele , poate ceva furtune dar nici atat nu am observat sa fie lovit ).

Dauna a fost produsa de un copac care a intrat pe langa bara protectoare fata si geanta din stanga fata.

Ce cred eu ca este lovit.

 

1.Capota indoita ( trebuie inlocuita pare total kituita )

2. Bara M fata.

3. Far spart + semnalizare.

4. Trapez roata rupta fata stanga.

5. Aripa stanga.

6.Oglinda partea stanga rupta.

7.Trapez spate stanga rupt.

8. Janta spate stanga rupta o spitza ( cred ca va trebui inlocuite toate cele 4 jante + cauciucuri.

9. Baie de ulei avariata, curge uleiul.

 

Nustiu exact daca am uitat sa mentionez ceva dar cam astea sunt. Cam cat m-ar costa reparatia , eu am presupus undeva intre 1500-2000 euro. Astept pareri, si va multumesc daca v-ati rupt din timp ca sa cititi si sa va formati o opinie. Multumesc !

post-79762-0-75837000-1476309390_thumb.jpg

post-79762-0-24726800-1476309409_thumb.jpg

post-79762-0-34723800-1476309432_thumb.jpg

post-79762-0-78915500-1476309476_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cu 1500 iti iei fara probleme o masina identica cu asta din poze(volan dreapta). Cu 1200 o repari 100% cu tot cu vopsit, singurele probleme sunt la jante( imposibil sa gasesti doar o bucata) si la bara m pe care va trebui sa o iei aftermarket ptr ca originala nu gasesti in dezmembrari, intotdeauna se vinde pachetul m complet.
Link to comment
Share on other sites

la cum arata aripa fata ma indoiesc sa nu fie afectat si lonjeronul fata. probabil si caseta de directie si ceva suporti motor... nu prea se merita sa o repari... eu m as uita atent si la plafon care cel mai probabil are o cuta doua daca s a deformat caroseria Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Inteleg, totusi .. Masina a costat 4000e cand am luat-o are piele in interior este cutie automata , si mergea chiar foarte bine 150 cai.

Ma gandeam ca daca o repar si daca ma costa in jur de 1500-2000 euro , totusi voi detine o masina care am dat pe ea 4000.

M-am uitat si dupa alte masini , dar probabil ma va costa 2000-3000 euro ceva asemanator + inmatriculat. Deci va fi mai scump, atat ca probabil nu va fi lovita.

 

Ce parere aveti.. ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.