Jump to content

Vand F10, 525D


mcliviu

Recommended Posts

UP. Tocmai m-am intors de la Bansko dupa un drum de 1100km. Masina are acum aproape 154k, s-a comportat excelent pe drum. Daca masina se vinde aici, promit ca iau ceva mai misto dupa ce revin in tara. Luni plec din nou, revin vineri, pe 9, deci se poate vedea maine sau weekendul viitor. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Salutare!

 

 

Fac update aici ca sa nu mai deschid alt topic.

 

 

Masina a iesit de la vanzare, deoarece am decis sa o iau cu mine in Belgia anul trecut. De doua saptamani m-am intors in tara, si am primit masina de serviciu.

 

Ce-am mai facut la masina: schimb de distributie inainte de a pleca din tara, si rezolvat problema cu apa care se scurgea in interior pe la usile din spate (problema cunoscuta).

Ultima revizie la Filaret pe 6 iulie, cand am facut revizie completa (mai putin filtele polen) si revizie lichid de frana.

 

Probleme de care stiu (vor fi rezolvate inainte de vanzare):

1. De suparare ca s-a intors in tara, acum vreo saptamana s-a gandit sa imi faca o bucurie, si mi s-au rupt spirele de la modulul SZL.

2. In afara de asta, mai am o problema cu rezistenta electrica dreapta spate (e o rezistenta care face cald pentru pasagerul dreapta spate inainte de a se incalzi motorul)

 

Update KM: ~172k

Update pret: 19500 eur

 

Merci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Salutare.

Masina intra din nou la vanzare, deoarece planuiesc ca in vara asta sa plec din tara, si probabil voi lua o masina pe benzina, sau hibrida.

 

Date actualizate despre masina:

- km actuali: ~ 181k

- iulie 2018 revizie BMW Filaret la aprox 170k

- august 2018 - inlocuit heater-ul incalzire auxiliara spate dreapta

- oct 2018, vizita Completechip - Dragos. Masina are soft de putere, ~235cp/470Nm

- decembrie 2018 - retrofit volan M LCI (luat de la un coleg de pe forum, nu "furat" de pe OLX)

- ianuarie 2019 - schimbat amortizor portbagaj (a cedat pe timpul iernii dupa 6 ani)

- martie 2019 - set roti style 350M. Am decis ca rotile style 331 sunt mult prea grele. Cu toate acestea, inca poate fi vanduta si cu setul de roti pe 19.

 

Update pret: 16500, dispus la negocieri in masura in care pretul indicat de mine se dovedeste a fi exagerat.

Nu am nicio urgenta, asadar sper ca masina sa isi gaseasca un proprietar care sa aibe grija in continuare de ea.

post-9582-0-47204100-1554198351_thumb.jpg

post-9582-0-45039100-1554198358_thumb.jpg

Edited by mcliviu
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am primit oferta de 16k pe masina, maine urma sa merg sa fac actele, moment in care mi-am urcat familia in cap.:rolleyes: Masina iese asadar de la vanzare, mai ramanem impreuna o perioada; vedem cat. Topicul poate fi inchis. Multumesc pentru gazduire.
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.