Jump to content

Ajutor in alegerea unui E90


cosminnn93

Recommended Posts

salutare.

 

si sunt eu in cautarea unui E90, din pacate bugetul este de aproximativ 6000 E. ce am gasit pe la noi se invarte in jurul 5500 - 6500 (unele chiar inmatriculate) cu un rulaj de 120.000 - 200.000 (acum cat de reali sunt ramane de vazut). btw: un 320i, automat cu 250.000 km este cam prea mult pentru masina? :)

 

tind sa ma duc spre benzina (merg in fiecare zi la serviciu 15-30 minute dimineata, 10-20 seara si o data pe saptamana fac un drum "intinds" de aprox 60 km x2, la care se vor adauga "escapade" pe la munte/mare...etc)

variante sunt multe, cu diferite dotari, an 2005 - 2006

voi ce credeti, se merita daca gasesc una cu istoric si care se vede ca a fost intretinuta? (sigur o sa iau cu mine pe cineva care are habar cu ce se mananca o inspectie la masina)

 

unii poate se vor intreba de ce BMW la banii astia - simplu, pentru ca imi doresc o masina fiabila, puterinca, in care pot avea incredere (asa cum um BMW din 2000 sau mai vechi inca se tine bine daca este intretinut - am cunostinte care au E46 si sunt multumiti de ele), o masina care sa arate bine inca 5 ani de acum incolo, o masina care sa imi ofere satisfactie atunci cand o conduc, pe care nu o poti avea de la o Skoda sau Golf 5 :D. o sa fie un upgrade de la un VW Lupo din '99 1.4 benzina.

 

sunt total constient ca la asemenea kilometraj vor interveni si alte costuri insa sunt dispus sa imi asum acest "risc" iar consumul nu ma afecteaza atat de tare la cat de mult merg cu ea, in special in oras.

 

ceva sfaturi, in special pentru 320i sau 318i? se merita totusi si un 320d? - stiu ca motoarele diesel sunt mai pretentioase si la un drum atat de scurt, mai ales iarna, nici macar nu se incalzeste.

 

nu sunt genul de persoana care sa schimbe la 1900 rpm sa merg la consum, am piciorul greu si profit de fiecare spatiu liber pe care il am in fata.

 

multumesc :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

sunt orice mai putin expert insa in bugetul ala nu stiu in ce masura poti gasi o masina ok. preturile pe care le vezi pe olx/autovit sunt in mare parte ale samsarilor care iti poti imagina ce masini ai. vezi pe forum la colegi care vand e90 cam care ar fi pretul cat de cat real.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.