Jump to content

E91 Leaving Home?


Casper87

Recommended Posts

Salutare colegi. Am observat aseara ca nu se aprind angel eyes-urile la scoatere cheii din contact. Din iDrive am bifata functia de Welcome Lights si Home ( este pus pe 20 de sec). La deschiderea masinii din telecomanda se aprind.

Puteti sa imi dati o idee?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

La tine ele functioneaza invers?

 

Cum sa se aprinda dupa ce scoti cheia din contact? Pai pana ai scos cheia din contact au fost stinse ca se aprinda dupa ce o scoti ?

 

Cred ca te refereai la faptul ca nu raman aprinse dupa ce scoti cheia din contact, desi din exprimare nu rezulta asta ?!?!?!?!

 

La masina mea (cu functia keyless go), dupa ce opresc motorul, ele raman aprinse, dar cand deschid portiera, se sting. Prin analogie, presupun ca la a ta, cand scoti cheia din contact, se sting si luminile, ceea ce e logic, sa nu ai consumatori.

 

Daca in realitate ai nevoie de lumina ca sa nu calci in balti, dupa ce ai parcat masina, da un search sa vezi cum se activeaza functia follow me home.

 

Succes!

 

PS: da-i un flash dupa ce ai scos cheia din contact.

Edited by B 333 ZYX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze pentru ca nu am explicat bine... intrebam daca si dupa scoaterea cheii din contact ar trebui sa ramana aprinse angel eyes-urile pret de cateva secunde. ( Nu asta face functia Home lights din iDrive? )

Mersi!

 

Nu si nu.

 

Din cate am inteles, ele se pot coda sa ramana aprinse dupa scoaterea cheii din contact sau dupa caz deschiderea portierei (in cazul meu si al celor cu keyless go). Dar by default, nu raman aprinse.

 

AngelEyes = DRL = Daytime Running Lights (deci lumini pentru mers pe zi).

 

PS: in primul post ti-am dat solutia pentru activare follow me home!

Edited by B 333 ZYX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Salutare. Am un 318d E91 2010 si becul de la Angel Eyes de pe dreapta merge doar când vrea el si Îmi da eroare pe bord. Ce fel de bec trebuie sa cumpãr? Am citit ca sunt nenumãrate probleme la becuri after market si nu as vrea sa am probleme. Sunt nou pe forum si sper ca nu am postat aiurea. Multumesc. Edited by Adrian88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.