Jump to content

BMW X5 E70


Keepa

Recommended Posts

Modelele BMW X5 E70 din anii 2007-2008 sunt echipate cu xDrive sau 4x4 simplu? Din ce am vĂŁzut pe majoritatea site-urilor de vânzĂŁri auto din strĂŁinĂŁtate, doar la cele din 2009+ este specificat clar xDrive. MĂŁ intereseazĂŁ achiziția unei astfel de mașini sĂŁptĂŁmâna viitoare. Alte posibile probleme cunoașteți sau ceva tips-uri ĂŽn legĂŁturĂŁ cu aceastĂŁ mașinĂŁ?
Link to comment
Share on other sites

Modelele BMW X5 E70 din anii 2007-2008 sunt echipate cu xDrive sau 4x4 simplu? Din ce am vĂŁzut pe majoritatea site-urilor de vânzĂŁri auto din strĂŁinĂŁtate, doar la cele din 2009+ este specificat clar xDrive. MĂŁ intereseazĂŁ achiziția unei astfel de mașini sĂŁptĂŁmâna viitoare. Alte posibile probleme cunoașteți sau ceva tips-uri ĂŽn legĂŁturĂŁ cu aceastĂŁ mașinĂŁ?

 

 

Pai xdrive = 4x4 grosso modo. Nu exista 4x4 simplu. Tot xdrive ii zice, insa a suferit ceva modificari fata de x-ul de pe e46 de exemplu. e70 nu cred sa fie fara xdrive. Totusi verifici vin-ul si trebuie sa apara optiunea allr.

Link to comment
Share on other sites

Modelele BMW X5 E70 din anii 2007-2008 sunt echipate cu xDrive sau 4x4 simplu? Din ce am vĂŁzut pe majoritatea site-urilor de vânzĂŁri auto din strĂŁinĂŁtate, doar la cele din 2009+ este specificat clar xDrive. MĂŁ intereseazĂŁ achiziția unei astfel de mașini sĂŁptĂŁmâna viitoare. Alte posibile probleme cunoașteți sau ceva tips-uri ĂŽn legĂŁturĂŁ cu aceastĂŁ mașinĂŁ?

 

 

 

 

Ia mai bine ML de la Mercedes asta X70 consuma mult ,se strica usor si se repara greu.Si niciodata nu stii sistemul ala cand se muta de la o roata la alta.Atat de repede ....nu poti sa-l prinzi.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pai xdrive = 4x4 grosso modo. Nu exista 4x4 simplu. Tot xdrive ii zice, insa a suferit ceva modificari fata de x-ul de pe e46 de exemplu. e70 nu cred sa fie fara xdrive. Totusi verifici vin-ul si trebuie sa apara optiunea allr.

 

Doar primul X5 (E53) a avut sistemul de tractiune 4x4 de la E46. De la facelift s-a introdus xdrive-ul, iar E70 nu exista decat cu xdrive.

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc mult. N-am să cumpăr ML. Sincer nu se poate compara, cel puțin modelele din vremea aceea.

 

 

De ce nu se compara? Ml-ul are avantaje, ca si confort si fiabilitate superioara. Poate e discutabila forma. Motoarele de pe Ml sunt extrem de fiabile. Per total nu o avea zvacul x5 ului, insa oricum o asemenea masina nu o iei sa faci liniute cu ea. Incearca un ml cu airmatic.

Edited by cavaliere
Link to comment
Share on other sites

Nu, degeaba insistați. Nu ĂŽmi place design-ul absolut deloc. Nici interior, nici exterior (poate la interior ideea schimbĂŁtorului pe consola volanului e frumoasĂŁ, ĂŽn rest e dezgustĂŁtor)

 

 

 

Nu insista nimeni, daor ca ai spus ca nu se compara, de parca x5 ul e din alta galaxie. Este gustul tau, insa ml-ul este o masina cel putin la fel de buna.

Link to comment
Share on other sites

Cu asta sunt de acord. La fel de bună, dar nu la fel de frumoasă. Adică să fim serioși, are un aspect bătrânesc atât în exterior cât și în interior. O să-mi iau ML când ies la pensie pentru confortul pe care-l oferă :frantics: Edited by Keepa
Link to comment
Share on other sites

Ia mai bine ML de la Mercedes asta X70 consuma mult ,se strica usor si se repara greu.Si niciodata nu stii sistemul ala cand se muta de la o roata la alta.Atat de repede ....nu poti sa-l prinzi.

 

Da de unde stii tu ca se strica usor si consuma mult? ai sau ai avut? eu am cumparat de nou, din 2008 decembrie si acuma masina are 410 mii km si nici o problema cu el, turbo original, cutia schimba perfect, si toate bune si frumoase inca:).. am schimbat la el doar distributia(pe la 320 mii), care nu m-a costat asa mult. in 400 mii km , singura cheltuiala in plus fata de consumabile.. eu zic , ca nu se "strica usor" :thumbsup: .. Daca ii dai ulei si filtre si ce trebuie la timp, te duce mult si bine. am dovada "vie" inca..de consumat, mai mult consuma un ML :download: , verificat si asta.Desi nu prea mai conteaza asta, 1-2L diferenta intre ele maxim.

 

Aici ii chestie de gusturi, Ml sau X5.. fiecare ce-i place.

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Am cumpărat-o pe aceasta. Prețul a fost puțin mai mare decât în anunț, ea având prețul acesta cu jante de tablă.

 

Jante de tabla pe x5??? eu nu am mai vazut asa ceva...

 

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc mult! Da, cel puțin asta a spus la negocieri. Ăn orice caz, ĂŽn anunț specificĂŁ faptul cĂŁ prețul nu include jantele acestea. Oricum, mi se pare un preț corect pentru o mașinĂŁ corectĂŁ. Faptul cĂŁ e un vânzĂŁtor privat m-a fĂŁcut sĂŁ nu stau pe gânduri. Pe lângĂŁ asta pĂŁrea foarte atașat de mașinĂŁ și se vede, e ĂŽngrijitĂŁ. A cumpĂŁrat-o acum 3 ani cu 27k și a vândut-o din cauza unor probleme personale.
Link to comment
Share on other sites

Jante de tabla pe X5 nu cred sa existe, eu unul nu am vazut niciodata asa ceva si nici nu am mai auzit pana acuma.. Ca avea jante pe 18 sau ceva de iarna , asa da.. Dar de tabla sigur nu avea cum:).. Jantele astea pe 21 style 128 is foarte frumoase.Le lasi tot negre sau le vopsesti culoarea originala?
Link to comment
Share on other sites

Întradevăr, mașina venea cu alte jante pe 18 la 15000E.

Le voi lăsa așa. Sunt impecabile. Le-a vopsit și lăcuit acum o lună. Mai avea pe lângă acestea un set de jante la 700E, poate 650E, pe 20 cu anvelope de iarnă, dar pe acelea nu le-am mai luat.

Edited by Keepa
Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc mult tuturor pentru informații. Și cam acestea ar fi dotările pentru cei interesați.

 

Type FF41

Model X5 3.0d - EUR

Development Code E70

Chassis GEFZG

Steering LL

Doors 5

Engine M57/T2

Displacement 3.00

Power 173 KW

Transmission AUT

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Leder Nevada/grau - LUAD

Production Plant SPARTANBURG

Production Date 2008-08-22

 

Standard Equipment

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

 

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

1CB Co2 Content Co2 Umfang

2RZ Lt/aly W. Star Spoke 213 W Mixed Tyres Lm Raeder Sternspeiche 213 M. Misch.

226 Sports Suspension Settings Sportliche Fahrwerksabstimmung

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

302 Alarm System Alarmanlage

316 Automatic Tailgate Operation Automatische Heckklappenbetaetigung

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

322 Comfort Access System Komfortzugang

323 Soft Close Automatic System For Doors Soft-close-automatik Fuer Tueren

330 Sports Package Sportpaket

386 Roof Rail Dachreling

4AZ Fine-wood Trim Bamboo Grain Dark Edelholzaus. Bambus Maser Dunkel

402 Panorama Glass Roof Panorama Glasdach

413 Luggage Compartment Net Gepaeckraumtrennetz

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

430 Int/ext Rr Vw Mirror W Aut Anti-dazzle Innen-/aussenspiegel Aut.abblendend

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

456 Comfort Seats, Electric. Adjustable Komfortsitze Elektrisch Verstellbar

464 Skibag Skisack

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

493 Storage Compartment Package Ablagenpaket

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

496 Seat Heating For Rear Seats Sitzheizung Fuer Fondsitze

5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

521 Rain Sensor Regensensor

522 Xenon Light Xenon-licht

524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

544 Cruise Control With Braking Function Geschwindigkeitsregel. Mit Bremsf.

563 Lights Package Lichtpaket

6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices

6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices

6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle

601 Tv Function Tv-funktion

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

610 Head Up Display Head-up Display

612 Bmw Assist Bmw Assist

616 Bmw Online Bmw Online

620 Voice Input System Spracheingabesystem

633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch.

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

698 Area-code 2 Area-code 2

7SP Navi Professinal W.handyprep.bluetooth Navi Professinal M.handyvorb.bluetooth

760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

840 High Speed Synchronisation Hochgeschwindigkeitsabstimmung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

877 Deletion Cross-over Operation Ueberkreuzbedienung Entfall

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

925 Shipping Protection Package Versandschutzpaket

936 Request Bmw Mobile Phone On Delivery Bmw Handy Bei Auslief. Anfordern

964 Request Navi Dvd On Delivery Request Navig. Dvd On Delivery

Edited by Keepa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.