Jump to content

Bmw F30 2013


Recommended Posts

Risti, am scris pe pagina anterioara la cat se duce cu remapare, fara sa schimbi alte piese si fara riscuri suplimentare cat timp nu fortezi masina la maxim, ceea ce sa fim seriosi, nimeni nu o faci, poate 10% din timp sa te folosesti de puterea maxima,

Sunt zeci de cazuri pe internet cu F30 (fie 163 sau 184) dus la 210-225cp si 440-460nm

Evident ca stage 2 presupune si schimb de piese si mai castigi cam inca atat.

Edited by kickazz
Link to comment
Share on other sites

Risti...spui numai prostii pentru ca nu stii (adevaraaat).

 

 

Treaba este ca habar nu ai de diferenta intre un 163-184 cu soft, in primul rand ca e 163 cp sau 184 cp acelasi castig de CP si NM il va avea, intelegi? Iar castigul se duce pe putin la 210 cp, sunt altele care ies 220 (ia calculeaza, cati cp sunt de la 163 la 220?)

 

Iar NM de obicei se duce de la 340-350 la minim 420 NM pana la 450-460 NM maxim.

 

Daca nu stii nu mai vorbi, asta e a doua masina remapata care o am, nu castigi 5 km/h in plus, castigi mult mai mult. "sunt si cateva piese care trebuie schimbate", ce trebuie schimbat? Cred ca ai auzit si tu pe la cineva care nu stie si transmiti mai departe, in cazul unul stage 1 nu trebuie schimbat nimic, de abia de la stage 2 trebuie sa schimbi intercooler, eventual turbina, eventual injectoare,etc. Remaparea inseamna alta harta in ECU deci alti parametrii (wtf?).

 

Masina nu se strica de la soft decat daca e unul foarte prost facut si ieftin, masina se strica in 90% din cazuri de la sofer.

 

Cum sa spui ca "se simte bine in grupuri cand spune cati cp are", pai stii ce e frumos? Cand ma intalnesc cu unii care nu-i cunosc, eu nu le spun ca am soft, rad putin de ei si daca nu-si dau seama, aia e...

Cum poti sa fii asa habarnist in treaba asta si sa continui sa-mi demonstrezi mie tot o prostie? Exact cum ma asteptam, explicatiile tale au fost la masura asteptarilor mele, adica proaste.

 

P.S tu care ai 184 cp aceeasi masina identica cu una resoftata , deja ramai in urma de la treapta 2.

 

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.