Jump to content

E-65 sistem audio - amplificator


cabera

Recommended Posts

Salut,

 

Stie cineva unde se afla la E65 amplificatorul pt sistemul audio?De la o vreme nu se mai aude bass-ul si cei de la bmw au zis ca poate fi ars amplificatorul sau nu stiu ce modul.Am gasit piesa pe realoem dar nu si unde este situata.

 

Multumiri anticipate.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un E 65 din 2003. Masina nu are cd cu suport mp3 sau eventual dvd.

Stie cineva daca se poate pune tot in spate langa unitatea DVD pentru navigatie o magazie DVD sau ceva care sa suporte mp3?

 

Eventual daca se poate pune o unitate DVD se poate lega de ecranul din fata?

 

Sau alte variante, suport pentru IPOD etc...

 

Nu zic ca nu e ok cu magazie de CD + radio.. dar daca se poate totusi un upgrade... de ce sa nu il facem.

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

am vazut piesa.....are trecut pe eticheta

 

BMW Top Hifi DSP si codul 65.12-6 921 416

 

am cautat pe realoem si nu se regaseste codul de mai sus la nici un amplificator Hifi din lista aceea.

Romulus, stii cumva, daca as comanda o versiune mai noua care apare in lista de pe realoem e posibil sa nu se potriveasca?Ca nu as vrea sa dau banii pe ea aiurea.

 

thx!!!

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un E 65 din 2003. Masina nu are cd cu suport mp3 sau eventual dvd.

Stie cineva daca se poate pune tot in spate langa unitatea DVD pentru navigatie o magazie DVD sau ceva care sa suporte mp3?

 

Eventual daca se poate pune o unitate DVD se poate lega de ecranul din fata?

 

Sau alte variante, suport pentru IPOD etc...

 

Nu zic ca nu e ok cu magazie de CD + radio.. dar daca se poate totusi un upgrade... de ce sa nu il facem.

 

Merci.

244779[/snapback]

 

 

Salut

Ce vrei tu sa faci e mai degraba un downgrade decit upgrade. Dar oricum poti sa rezolvi una din probleme foarte usor, cea cu mp3 iul. Cumperi un plaier de mp3 pe USB si montezi la el un echipament care emite pe FM (modulatorul FM poti sa il comanzi pe www.digitalworld.ro ) si poti prinde la radio ce cinta pe acel player. Parerea mea ca intr-o asemenea masina e pacat sa iti zgirii urechile cu sunet de mp3.

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Ce vrei tu sa faci e mai degraba un downgrade decit upgrade. Dar oricum poti sa rezolvi una din probleme foarte usor, cea cu mp3 iul. Cumperi un plaier de mp3 pe USB si montezi la el un echipament care emite pe FM (modulatorul FM poti sa il comanzi pe www.digitalworld.ro ) si poti prinde la radio ce cinta pe acel player. Parerea mea ca intr-o asemenea masina e pacat sa iti zgirii urechile cu sunet de mp3.

 

Succes.

248125[/snapback]

 

 

Salut,

 

Multumesc pentru raspuns, m-am gandit la asta, nu este o solutie, nici nu intra in calcul treaba cu FM transmitter.

 

Se aud si mp3-urile destul de ok. Mai mult ma interesa un suport pentru DVD.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

salut

 

am o problema cu sistemul audio de pe un e65,am fost la bavaria dar nu au reusit sa descopere ce e stricat!un prieten mi a zis ca e vorba despre amplificator dar cei de la bavaria au zis ca nu a iesit nimic pe tester dar ca ei imi recomanda sa schimb asc!ce imi recomandati?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

salut

 

am o problema cu sistemul audio de pe un e65,am fost la bavaria dar nu au reusit sa descopere ce e stricat!un prieten mi a zis ca e vorba despre amplificator dar cei de la bavaria au zis ca nu a iesit nimic pe tester dar ca ei imi recomanda sa schimb asc!ce imi recomandati?

 

multumesc

 

Eu zic sa schimbi ce iti spun cei de la service.Ce este ala asc?

Link to comment
Share on other sites

audio sistem controler!dar nici acesta nu a ieist ca r fi stricat pe tester!si cei de la service au zis sa l schimbe si daca nu e de la el problema il dau jos!totusi eu ma intreb daca e posibil sa nu se vada nimic pe tester??

 

Deci este vorba de M-Ask .

Da care este problema?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as schimba M-ask asa pe ghicite.Probabil se pierde semnalul undeva, dar poate fi la orice computer conectat la MOST.

Nu ma pricep nici eu, insa am avut o problema similara la E60.Exista dupa cate imi amintesc un test pentru verificarea luminozitatii.Eu as incerca la un alt service BMW, unde chiar se pricep.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.