Jump to content

BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM EAST 2018-1 3xUSB/DVD


Recommended Posts

Salut,

 

Daca te uiti in fisierul extras de tine (cu un editor hex gen HdX) ai sa vezi ca VINul din CIC este:

 

123456 1234567x1234567

 

Nu prea bate cu VINul masinii.

 

Presupun ca ai ESys - incearca sa verifici VINul din CIC -

 

Comfort Mode => FSC => Check FSC Status

 

Daca nu bate cu cel al masinii, nu iti va merge codul generat - va trebui sa schimbi VIN din CIC

 

va salut!am un bmw e90 din 2009 cu navigatie CiC profesional,si am generat codul fsc cu ajutorul metodei prin cablul enet iar dupa ce l introduc introduc imi spune ca nu este corect codul..daca ma [poate ajuta cineva cu generarea codului de pe codul vin al masini ...nu raman dator

codul generat de mine este VCNMF5F75DBHUABIAAWQ

acesta este codul vin WBAPN11070VJ96622

multumesc pentru orice sfat si atasez si codul hex obtinut de mine cat si cel descarcat din masinacod.rar

generalPersistencyData_DiagnosticSWTController.rar

Link to comment
Share on other sites

Se copiaza continutul celor 3 foldere pe cate un USB, astfel incat fiecare dintre ele sa contina fisierul 'config.nfm' si folderul 'pkgdb' - repet, se copiaza doar continutul, nu folderul cu totul.

 

Salutare dragi colegi

 

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.

 

Am descaracat fisierul de pe torrent si am asa:

 

1 USB

2 USB

3 USB

 

Nu-mi este clar cum trebuiesc copiate. Adica in acest topic mai vad denumiri diferite de fisiere, insa nu-mi este clar.

 

Si ce am observat nici generatorul de cod nu mai functioneaza.

 

Ma puteti ajuta va rog frumos?

Multumesc,

 

 

Generatorul poti sa il descarci de la mine, link in postul asta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am incercat sa creez un cod FSC si a mers. Acum incerc sa pun harta premium 2018-1. Revin cu info daca am reusit. Stie cineva care e diferenta intre Premium 2018-1 si Premium 2018-2? e vorba de metoda de instalare cu 1 stick sau 3? sau despre ce e vorba. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa fac update la Premium 2018-1. Pe un singur stick de 32 de gb pui cele 3 fisiere 1 2 3 USB si pe rand scoti din foldere pkgdb si config.nfm . prima data incepi cu 1 apoi cu urmatoarele. dupa ce a terminat si cere stick 2 pui inapoi in folder cele 2 fisiere si scoti din nr 2 s.a.m.d. Sper ca am fost suficient de explicit. Pt cei cu 1 singur stick e mai usor. Edited by NJoy
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.