Jump to content

O mica problema la Parrot ( car kit )


razvan centru

Recommended Posts

Din ce stiu, toate sisteme parrot au butoane de comanda

Trebuie vazut exact ce sistem ai montat pe masina. Probabil un ck 3000 sau 3100 cu integrare pe comenzile de pe volan (din moment ce ai 2 cutii). Ar trebui sa ai o unitate albastra dreptunghiulara si una neagra (albastra sau gri in unele cazuri) mai mica.

Pune poza cu cutiile respective sa vedem ce mufe sunt conectate si da mai multe detalii despre masina. Eventual completeaza locatia la profil, poate e un coleg care te poate ajuta in zona ta

Asa ar trebui sa arate butoanele de control (interfata)

post-76513-0-60194100-1521788968_thumb.jpg

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

Am sa ii fac zilele astea poze ...trebuie sa desfac torpedoul...sunt 2 cutii

 

Una neagra de scrie pe ea Parrot Universal Handsfree si una patrata argintie...cred ca este legat la comenzile de pe volan ( cand dau sa ma connectez la bluetooth ) imi zice Memory Full si apare pe display de la Bmw business radio ...imi scrie PHONE.

Cred ca eu nu am acel controler

Link to comment
Share on other sites

E posibil ca acel controler sa nu fie montat sau sa fie ascuns sub torpedou. Daca nu e montat, mai poti incerca sa resetezi scotand mufele din cutia neagra. Dupa cel putin 5 min le conectezi inapoi. Trebuie lasat fara alimentare 5 min si isi pierde memoria. Nu stiu cat de sigur e, la altii a functionat
Link to comment
Share on other sites

E posibil ca acel controler sa nu fie montat sau sa fie ascuns sub torpedou. Daca nu e montat, mai poti incerca sa resetezi scotand mufele din cutia neagra. Dupa cel putin 5 min le conectezi inapoi. Trebuie lasat fara alimentare 5 min si isi pierde memoria. Nu stiu cat de sigur e, la altii a functionat

Voi incerca si revin daca sa rezolvat :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ai gasit telecomanda (Controlerul) sub torpedou?

Fara ea nu cred ca vei reusi sa-l resetezi

In cutia mare ai cateva mufe. Pe mufa cu cei mai multi pini e legat, prin o alta mufa mica, controlerul. Cablu negru putin mai gros. Daca exista, il urmaresti si vei gasi controlerul. Atentie sa nu il confunzi cu cablul de la microfon, tot negru insa mai subtire. Acesta din urma vine conectat direct in cutie pe un jack asemanator cu cel de la casti

Daca totusi nu ai controlerul, se poate achizitiona ca accesoriu, e 25$

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ulterior ca in mufa de la unitatea centrala nu ai firele pt telecomanda. Incearca sa iei legetura cu cei de la parrot, poza cu eticheta, poate te ajuta.

Nu am reusit sa gasesc un manual pt ck3000, se pare ca e destul de vechi

Mai incearca cu o apasare lunga (20 sec sau mai mult) pe butonul telefon de pe volan. Daca merge, vei auzi o confirmare

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.