Jump to content

Achizitionat E90 320D, optiuni!


chico

Recommended Posts

Salutare colegi

 

1.Dupa cum va spuneam in celelalt topic am achizitionat in luna mai un e90 320d din 2006. Masina are navigatie mare profesionala. Am un cd cu navigatie in ea, merge doar partial si anume imi vede doar strazile principale si nimic mai mult.

Pot face un cd cu hartile actualizate pe Romania, daca se poate link de unde.

 

2.In al doilea rand observ ca masina are bluetooth, pot conecta telefonul usor, imi arata agenda, dar pot doar folosi functia de telefonie. Nu pot asculta muzica sau alte optiuni din telefon, se poate cumva??

 

3.Inca nu am incercat, dar intreb, cd player-ul citeste si mp3 sau doar audio track?

 

4. In cotiera are intrare auxiliara, dar calitatea pe auxiliar lasa de dorit, exista vreo alta metoda de a asculta muzica in alt fel?? Sau pe navigatia se poate vedea video, o decodare ceva?? Mentionez ca masina are in spate si magazie de 6 cd-uri.

 

5. In cotiera, cat este de mare nu ai loc sa bagi nimic, ce naiba au facut ditamai cotiera daca eu nu am loc sa bag decat un pahar de cafea , sau ceva de genul, o doza mica intra cel mult. Tot in cotiera acolo parca e un modul de telefon sau ceva de genul, ce este mai exact daca se poate sa ma ajute cineva?? E o carcasa peste, care apesti pe un buton iese carcasa aia, iar sub ea se vede un modul ceva.

 

6. Masina nu imi arata consumul instant decat de la ac, exista posibilitatea sa imi arate consumul instant si digital, nu doar acul ala mecanic??

 

Pentru inceput astea sunt cateva intrebari la care doresc raspuns, cu masina nu prea am mers mult, eu mai am un opel astra GTC si mai ma folosesc de el, urmeaza sa inmatriculez bmw-ul intre timp poate reusesc sa marit opelul, Va multumesc.

post-33697-0-38808000-1532788865_thumb.jpg

post-33697-0-67983400-1532788884_thumb.jpg

post-33697-0-78800300-1532788996_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2. Eu conectez Tel prin bluetooth apoi dai play in telefon la musica , apoi intri in meniul navigatiei la AVN (Este la mine o iconita verde) si de acolo iti merge musica de pe tel, youtube.

 

3. Eu doar audio am cd nu stiu sa iti zic.

Apoi eu in bord am iesire de USB unde conectez USB meu cu 1000 de melodiii si am de unde alege. In plus copilul se uita de pe memoria externa la filme la drum lung.

 

6 . Consumul ti-l arata daca dai de butonul de pe maneta de semnalizare .. la mine cred ca e stricat un senzor ca imi oscileaza intre 11 -17l/

 

Apoi eu pt ca folosesc mult WAZE , nu am incercat sa imi fac update la harti , insa am observat ca se poate conecta la internetyl telefonului prin hot spot si asa faci update

 

Am uitat sa precizez am meniu Android pe navigator..

Nu stiu daca m.am explicat bine. Sper sa ajute

 

Inviato dal mio SM-G925F utilizzando Tapatalk

 

Cam si la mine a fost dragoste la prima vedere..automata cum vroiam, curata , km Inca nu stiu daca sunt reali , dupa cartea ei (unde sunt scrise toate schimburile de ulei ..revizii at trebuii sa fie 240km) ..pretul ok ..

Da ma ars putin ..la motor .. asa scurt dupa ce am luat-o .. probabil de mergeam sa o vada un mecanic prima data nu o mai luam . Dar fapta e consumata .. 549e46962ca34db0b8200c330de3fdd2.jpg0726a1e81ccfe7f1a5e0bd0a1925ab25.jpg

 

Inviato dal mio SM-G925F utilizzando Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din pacate ce ai tu pe masina nu se gaseste si la mine, tu ai o navigatie after market cu android, aia suporta mai orice, avand sistemul de operare cu android.

Eu am navigatia priginala a masinii care este limitata in optiuni, sau cel putin nu le stiu eu sa le dau de capat.

Edited by chico
Link to comment
Share on other sites

Referitor la modulul de telefon din cotiera, se scoate foarte usor. La mine nu mergea acel buton ca sa iasa si am tras cu un cutit pana l-am scos, am deconectat firele scotand mansonul de la frana de mana si am cumparat de la Apan o tavita care vine inlocul modulului. Poti face la fel si ai mai mult loc acolo, si asa acel modul de telefon iti este cu siguranta inutil.
Link to comment
Share on other sites

Referitor la modulul de telefon din cotiera, se scoate foarte usor. La mine nu mergea acel buton ca sa iasa si am tras cu un cutit pana l-am scos, am deconectat firele scotand mansonul de la frana de mana si am cumparat de la Apan o tavita care vine inlocul modulului. Poti face la fel si ai mai mult loc acolo, si asa acel modul de telefon iti este cu siguranta inutil.

Ai vreun cod de la "tavita" aceea? As vrea sa scot modulul si nu da bine gaura aia acolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.