Jump to content

Seria 5 e60


MariusCatalin25

Recommended Posts

Salutare oameni buni ! Sunt in cautarea unei masini noi si m-am gandit la un model BMW Seria 5 e60. Credeti ca acest model are o intretinere exagerata sau una decenta ? Am citit pareri de pe alte forum-uri cum ca motorul de 2000 cmc este prea subturat pentru aceasta caroserie insa nu prefer sa platesc taxe prea mari datorita unei capacitati cilindrice mai mari de atat. Precizez ca am un Opel Astra G Caravan din 2002 si am luat permisul acum 6 luni de zile. In legatura cu stilul meu de condus, este unul linistit, nu prea sportiv insa mi-as dori sa stiu daca capacitatea de 2000 de cmc este de ajuns pentru depasiri si poate de cateva ori sa ma misc ceva mai rapid. Imi cer scuze daca am scris ceva eronat insa nu am cunostinte vaste despre masini si cred ca este o idee buna de la niste soferi cu experienta !

 

Este o idee buna sa cer sfaturi de la niste soferi cu experienta*

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

MaĂâ˘ina este grozava,nu este deloc subturata,ââŹÂbateââŹÂ cam 80% din colegii de trafic,ca ĂŽntreĂâşinere in caz de picĂŁ cate ceva nu o sa fie la fel de ieftin ca la Opel,tine de cum a fost ĂŽntreĂâşinutĂŁ,Ăâ˘i cel mai mult tine de noroc. PĂŁstreazĂŁ 1000+ euro dupĂŁ achizitie. La 6 luni de permis ĂŽĂâşi recomand sa nu te increzi foarte mult in ea.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MaĂâ˘ina este grozava,nu este deloc subturata,ââŹÂbateââŹÂ cam 80% din colegii de trafic,ca ĂŽntreĂâşinere in caz de picĂŁ cate ceva nu o sa fie la fel de ieftin ca la Opel,tine de cum a fost ĂŽntreĂâşinutĂŁ,Ăâ˘i cel mai mult tine de noroc. PĂŁstreazĂŁ 1000+ euro dupĂŁ achizitie. La 6 luni de permis ĂŽĂâşi recomand sa nu te increzi foarte mult in ea.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Cu siguranta nu o sa ma incred avand in vedere lipsa mea de experienta. Ce imi recomanzi, diesel sau benzina ? Eu conduc benzina in prezent insa la diesel pot face si un stage 1 pe viitor in comparatie cu motoarele aspirate nu castig mai nimic daca vreau cai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.