Jump to content

Galerie admisie, egr..


Mada_b86

Recommended Posts

Salutare tuturor! Sunt din martie anul acesta posesorul unui bmw 520d gt din anul 2016.Pana acum cateva zile , am fost foarte fericit cu alegerea facuta, este/era masina ideala pt mine si familia noastra.Numai ca weekendul trecut fiind cu familia in concediu la munte, s a aprins matorul “check engine” neprezentand nici o simptoma, masina mergea ok, tragea ok , se comporta la fel ca inainte.Am sperat ca se va reseta de la sine ,perioada aparitiei martorului in bord fiind corelata cu o ploaie torentiala care a durat maxim 3-5min.Am fost cu ea a doua zi la bavaria pt o diagnoza , evident fara programare si mi s a spus ca e destul de grava situatia desi nu pare ca poate fi galeria de admisie, egr bla bla bla practic ei citeau trouble shoutingul respectiv generat de program..au aruncat o privire la motor...au gasit doar un punct negru de fum pe aparatoarea de la galeria de admisie..mi au zis ca poate fi topita in interior se poate strica motorul..dar n au timp sa se uite la ea decat peste o sapt..eu fiind cu sotia si un copil de 4 luni in masina! Am decis sa plec de la bv pana la cta cu platforma pt a nu risca nimic..dar nu am gasit o platforma cu 4locuri pt a fixa scoica copilului ada ca am plecat cu masina spre cta cu o viteza medie de 80 kmph:)precizez ca dupa resetarea facuta pana la cta nu a mai aparut deloc martorul in bord..Acum nush ce sa mai cred daca era galeria topita nu avea simptome? Nu se vedea , nu se auzea?A mai avut cineva problema aceasta, pt tipul asta de motor, precizez ca masina are 96k de km reali.In constanta n am gasit un service liber in urmatoarele 3 sapt asa ca am decis sa o duc pe platforma pana la bucuresti la bmw Service Scream (Tezparii).Ce parere aveti?Multumesc , sper ca nu e foarte lung si plictisitor mesajul!

 

*Service Scream (Tezparii) bmw

Link to comment
Share on other sites

Eu am pĂŁtit la fel cu Bavaria sibiu ... acum aproape 2 ani. Galerie, egr, intercooler ... sa fie ... de vreo 2000 de euro ...

 

Când i-am arãtat devizul la un mecanic o ras cu lacrimi ...

 

Nici pânã in ziua de azi nu am schimbat nimic din ce au zis ei ...

 

... mergi la un mecanic ...

Edited by Coscho
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.