Jump to content

Becuri LED angel eyes


ffr

Recommended Posts

Salut,

 

Am un BMW X1 E84 din 09/2011 xDirive 1.8d VR71982 automat.

 

Ma intereseaqza daca se pot pune becuri LED la angel eyes?

 

Masina e cu Xenon si culoare gri, lumina galbena de la angel eyes parca nu se potriveste cel mai bine, as vrea sa fie lumina alba la ele.

Variana de facelift la X1 a venit cu becuri LED la angel eyes.

 

Daca ma poate ajuta cineva cu informatii eventual costuri si unde se poate face in Timisoara, va apreciez.

 

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Varianta cea mai buna ar fi sa faci retrofit la farurile de LCI.

Daca vrei lumina alba, schimbi becul h8 cu led, dar cercul din exterior nu va fi luminat la fel ca cel din interior...nu o sa arate bine, parerea mea.

Daca totusi, vrei sa inlocuiesti becul normal h8 cu led, cauta pe net tutoriale, te *costa* 10 min maxim sa le schimbi. Mai mult, nu da comanda de pe site urile din RO de bec led, sunt aceleasi chinezari la un pret de 3,4,5 ori mai mare. Cauta pe eBay, aliExpress, amazon... o pereche decenta te ajunge undeva la 100-150 lei...

Succes!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by montela1980
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu pentru E90 le-am cumpĂŁrat de pe ebay, cred cĂŁ au costat cca. 30-40 de dolari pentru cĂŁ erau mai puternice. Le-am montat acum mai bine de 3 ani și merg fĂŁrĂŁ probleme. Montajul l-am fĂŁcut singur, dar cred cĂŁ orice service din TM te poate ajuta. Lumina este albĂŁ și mult mai puternicĂŁ decât pe cele initiale, dar fata de oem sunt mult mai slabe.
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca vrei retrofit cu totul la faruri? Poti schimba pur si simplu ledmarkerele de la angel eyes.. si sa pun unele cu lumina mai alba

 

Nu vreau neaparat retrofit cu totul la faruri, vreau ca lumina de la angel eyes sa nu mai fie galbena ci alba sau spre alb, stiu ca nu o sa obtin luminozitatea ca si cand as schimba farul.

Deci sa fie o lumina mai aproape de alb decat de galben.

 

Am inteles ca tipul becului trebuie sa fie H8. Philips au ceva becuri cu lumina mai alba cu halogen sau becuri LED care au lumina alba.

Aici e un selector de becuri pentru modelul masinii: https://www.philips.ro/c-m-au/lampi-pentru-vehicule/selector-de-masina#/lamp-type?brand=7&model=127&series=207&filters=CAR_HEADLIGHTS_SU,FK_CAR_DAYTIME_RUNNING_LIGHT

Nu imi dau seama care se refera la lampa de la angel eyes.

 

E potrivit vreunul din becurile pe care le ofera Philips pentru ce doresc?

Ex:

Acesta are luminoxitatea spre 3700 Kelvin https://www.philips.ro/c-p/12360WHVB1/whitevision-bec-pentru-faruri-auto#see-all-benefits

Iar acesta LED cu luminozitatea 6500 Kelvin https://www.philips.ro/c-p/12794UNIX2/x-tremeultinon-led dar e de ceata.

 

Sau aceste ar fi potrivite? https://www.luxangeleyes.com/collections/x1-e84/products/lux-h8-180

 

Mersi

Edited by ffr
Link to comment
Share on other sites

Vin si cele de la philips, au soclu de h8,h11, probabil ca selectezi de undeva, nu am stat sa ma uit prea mult. Cele de 3700k, in descriere spun ca ajung pana la 4300k, deci aceeasi culoare ca xenonul de fabrica. Cele de 6500k sunt albe albe.

LUX...da, sunt de calitate, mai toti le lauda pe forumurile din straintate, dar sunt enorm de scumpe...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.