Jump to content

Transmission faulty


Recommended Posts

Salutare , detin un e90 -2007 N47 automat , intrucat am sesizat de ceva timp ca atunci cand o calc progresiv si sare de 35000 de ture( cred ca in treapta a5a) - turometrul se duce singur la 4000 , si are loc un moment de patinare dupa care sare inapoi la 3500 si bruscheaza putin , astazi in timp ce eram me modul sport , am vrut intebtionat sa vad in ce treapa se produce acest "bug" iar in timp ce mergeam am calcat o progresiv spre 3500-4000 si mi a aparut eroarea aceea .

Oare sa fie convertizorul pe duca?6edf00a7d6059755df09591e67ddb63e.jpg

 

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

Edited by Vio97
Link to comment
Share on other sites

Salutare , detin un e90 -2007 N47 automat , intrucat am sesizat de ceva timp ca atunci cand o calc progresiv si sare de 35000 de ture( cred ca in treapta a5a) - turometrul se duce singur la 4000 , si are loc un moment de patinare dupa care sare inapoi la 3500 si bruscheaza putin , astazi in timp ce eram me modul sport , am vrut intebtionat sa vad in ce treapa se produce acest "bug" iar in timp ce mergeam am calcat o progresiv spre 3500-4000 si mi a aparut eroarea aceea .

Oare sa fie convertizorul pe duca?6edf00a7d6059755df09591e67ddb63e.jpg

 

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

 

Salutare, si eu detin un e90 din 2011 automat si am ceva probleme la cutie, dar mult mai minore decat ce ai tu, dar din ce m-am documentat pot fi mai multe probleme dar cea mai comuna este blocul hidraulic si mechatronicul.

Poti citi aici mai multe: http://www.bmwlogicseven.com/?p=3738

Si jos la comentarii sigur sunt unii cu problema ta.

Eu personal am fost la Automatico - Preciziei pentru o diagnoza. Te poti duce pentru diagnoza fara programare de luni pana vineri de la 9 la 14, dar iti recomand sa mergi dimineata sa nu fie prea aglomerati sau sa dai si un telefon inainte. Diagnoza costa 130 ron.

Succes si revino cu un update ;)

 

Site Automatico: https://www.automatico.ro/

Edited by mariuck
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.