Jump to content

Recommended Posts

Salut baieti, aveti grija la ce service mergeti, pentru ca unii oameni pot sa va vanda gogosi in loc de informatii corecte si adevarate. Asa s-a intamplat si in cazul celor de la bforce in care au facut o postare (acum stearsa, ma intreb oare de ce 🤔) in care ei afirma ca tool-ul pe care il folosesc ei, este unul OE cand defapt este un software rusesc despre care nu stim foarte multe detalii, nu stim ce date colecteaza despre masina si nu stim daca acele date se trimit undeva. Nu am spus niciodata, si pun accent pe asta, ca bforce ar scrie in Head Unitul masinii altceva decat ce este scris pe serverele oficiale bmw, in schimb ce am sustinut si sustin este faptul ca oricine poate sa foloseasca acest tool sa scrie in head unitul masinilor ca s-au efectuat lucrari de service fara numar, fara nici o restrictie,, ca este un tool fara licenta si ca nu se stie daca acest tool colecteaza date despre masina.

 

Aparent baietii acestia nu vor sa aveti si voi access la aceste informatii, si la toate explicatiile pe care le-am dat in comentarii astfel stergand postarea.

 

Va recomand sa nu va luati dupa ce vedeti scris in navigatia masinii, si daca vreti un istoric real al masinii voastre, sa mergeti la un service care foloseste doar software OE aprobat si verificat de BMW AG si mai mult, un service care daca face o greseala, nu se fereste sa recunoasca si sa isi asume greseala in loc sa stearga postarea si sa incerce sa musamalizeze totul pentru a oprii informatia corecta sa ajunga la voi.

 

In incheiere, mentionez faptul ca nu am nimic personal cu bforce, tot ce vreau este sa informatia sa fie distribuita corect si ca voi sa aveti parte de de toate datele atunci cand alegeti sa mergeti la un service.

 

Haideti sa facem o lume mai buna si mai corecta pentru toata lumea.

 

(Am si pozele dar cred ca nu pot sa le urc de pe telefon)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.