Jump to content

Caroserie


69 DRE

Recommended Posts

Salut colegi!

Pt e46 nfl am nevoie de componente caroserie (sa intelegem ca ai nevoie de componente de/pentru caroserie?)

prefer si gasesc pe culoare (asta nu e o problema, gasesti)

dar nu si motorizare poate si an diferit! (aici nu se intelege ce vrei ?)

Din poze par ca e ce trebuie dar stiu eu?!....șuruburi, clipsuri de prindere?! (din ce poze? ce prinderi, ce suburubi, ce clipsuri ? la ce te referi? )

Voi ce spuneti? Se potrivesc?

 

personal, nu am inteles mare lucru din problema ta.

ai nevoie de componente de caroserie? de motor ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bine.

Eu am un 2.0i ‘99 sedan.

Pe culoare am gasit componente gen aripi,bara fața,portiere ĂŽnsa sunt de la 2.0d an de fabricație 2001respectiv 2003, 1.9i an 2002 sedan-uri!

Acolo unde sunt postate anunțurile sunt si poze mai exact masina intreaga la dezmembrat unde regasesc componentele necesare care indica ca ar fi potrivite dar, nu sunt sigur . Nu vreau sa ma arunc cu capu-n fantana sa iau piesele si sa nu se potriveasca!

Asa ca conteaza anul de fabricatie d.p.d.v al caroseriei la un e46 nfl? Difera ĂŽn vreun fel? Sunt anumite prinderi care pot diferi de exemplu de la un 320d din 2000 pt a mea cĂŁruțĂŁ pe benzina din 1999? Oare m-am explicat pe ĂŽntelesu lumii?

Link to comment
Share on other sites

uite fix ce te intereseaza pe tine , prin 2009 mai intreba cineva :

 

schimbare Non facelift in facelift : http://www.bmwclub.r...chimbare-in-fl/

 

diferente Nfl vs fl : http://www.bmwclub.r...-fara-facelift/

 

(pentru a intelege mai bine, cauta pe google sau youtube : diferente bmw e46 Nfl vs Fl, pentru a vedea tu ce te intereseaza )

 

 

PS, ai facut-o acordeon ? din moment ce vrei sa o transformi in FL ?

nu se justifica investitia de a schimba destule piese, doar pentru o minora schimbare optica (alte faruri/stopuri, alte aripi, alte bari si alta capota, astea sunt diferentele exterioare)

 

PSS: pe bani si timpul tau faci ce vrei tu.

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Mersi!

Nu am facut-o acordeon si nu o transform in FL doar ĂŽnlocuiesc aripile fața (1) fiindca au rugina,o portiera (2)data peste cap, o bara fața (3) care a fost cusuta de fostu proprietar si un scut motor(4).

 

1. se pot schimba cu modelul de FL, dar !!! au alt decupaj in zona semnalizatoarelor, asta inseamna si schimbarea lor...si inevitabil faruri. posibil si capota ar trebui schimbata.

2. portiera nu e o problema, se potriveste.

3. bara se FL merge montata pe NFL (verifica suportii din laterale, nu stiu daca sunt indentici)

4. care din ele, ca sunt 2. cel de plastic sau cel de metal ?

 

 

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.