Jump to content

ajutor urgent navi e46


Recommended Posts

salutare!

am schimbat azi amortizoarele pe spate,toate bune si frumoase,dupa ce am montat la loc tot ce am demontat prin porbagaj(e touring masina)am constatat ca nu mai merge computerul de bord(cel de la navigatie-am navi mica).

era o siguranta arsa am schimbat-o si merge.acum merge dar mi-a disparut optiunea"navigation" si in locul ei e doar "setings".nu mai am nimic pe acolo nici navi nici consum nici nimic.am desfacut iar tot nu e nici un fir rupt nici o mufa scoasa dar nu se mai aprinde becul "power" de la unitatea din porbagaj pt navi.ea bazaie acolo mai da cd-ul afara...il ia iar si asa mai departe.

ma ajuta cineva?

stau cu masina demontata si ma uit la ea ca nu stiu ce sa-i mai fac.

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Ai vreun buton de reset ceva pe la navigatia aia? de obicei toate tensiunile si le ia din cablurile ce vin din fata....deci nu cred ca ai masa separata...vezi sa nu ai ceva pe la mecanism...sau cd-ul sa nu fie bulit, sau lentila sa nu mai citeasca....daca bagi un cd normal cu mp3 sau track-uri, il citeste? (asta daca are functiunea asta...)
Link to comment
Share on other sites

Ai vreun buton de reset ceva pe la navigatia aia? de obicei toate tensiunile si le ia din cablurile ce vin din fata....deci nu cred ca ai masa separata...vezi sa nu ai ceva pe la mecanism...sau cd-ul sa nu fie bulit, sau lentila sa nu mai citeasca....daca bagi un cd normal cu mp3 sau track-uri, il citeste? (asta daca are functiunea asta...)

263407[/snapback]

nu are nici reset nici altceva.

intra cd-ul iese bazaie face ca de obicei numai ca nu se mai aprinde ledul "power"

Link to comment
Share on other sites

Desfa-ti mufa care intra in navigatie, vezi sa nu se fi indoit vreun pin pe acolo, si pune-o la loc...daca ai avea posibilitatea sa probezi individual magazia... (la un magazin, service, fata blocului...) ar fi mai bine...

264422[/snapback]

pai nu am umblat deloc la ea nici la mufe nici la altceva.oricum am scos mufele dar nimic...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
nu m-am mai ocupat de problema respectiva...si nu ala e motivul pt care vand masina in nici un caz.

daca stii tu ce are eu dau banu...

 

ai incercat sa il updatezi ? eu cred ca daca ii bagi un CD cu o versiune de update a softului de navigatie o sa updateze si o sa isi revina la viata.. PM daca vrei sa te ajut

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.