Jump to content

Are cineva PPF Stealth pe BMW Brooklyn Grey?


grom

Recommended Posts

Salutare tuturor,

In cateva saptamani ajunge noua mea masina si vreau sa-i pun pe ea PPF.

Sunt interesat in PPF Stealth, am vazut cateva poze online cu masini cu aceasta folie de protectie, insa, as vrea sa aflu daca e cineva care si-a pus PPF Stealth pe BMW culoare Brooklyn Grey si daca puteti da share la niste poze.

Am vazut pana acum pe net doar BMW 3 si 4, nu am vazut nici un X3 sau X4.

Daca sunteti din Bucuresti, as aprecia FOARTE mult daca am putea sa ne intalnim in oras doar sa ma uit cum arata masina dupa PPF.

Multumesc!

 

Astea sunt pozele pe care le-am gasit pe net, as vrea sa vad si altele daca exista cineva care si-a pus PPF Stealth.

1.webp

2.webp

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Viper05 said:

Pai aia e si idea la PPF , sa faca culoarea mata

Exista PPF normal si PPF Stealth, cel stealth face culoarea Mata cel simplu e doar o folie transparenta care pastreaza culoarea masinei Gloss.

Eu am decis sa merg pe partea de Stealth, dar nu sunt sigur. Nu am vazut nici un BMW Brooklyn Grey prin bucuresti cu PPF matte.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa pui PPF integral? Dezavantajul la mata este ca trebuie sa pui absolut peste tot ca sa nu arate ciudat. Cea glossy (transparenta), poate fi pusa doar pe suprafetele expuse - capota, bara fata, aripi, oglinzi. Sunt sigur ca arata bine (singura masina cu PPF mat pe care am vazut-o live era un 911 alb si arata grozav), dar costa o avere PPF integral si nu e simplu deloc de pus. Sunt putin pasionat de subiect si chiar am facut cateva tentative, pot sa-ti spun ca pe pachetul M sport, bara fata e foarte greu de pus bine, dar se poate.

Te rog sa pui poze daca te decizi sa faci asta.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mkdan2004 said:

Vrei sa pui PPF integral? Dezavantajul la mata este ca trebuie sa pui absolut peste tot ca sa nu arate ciudat. Cea glossy (transparenta), poate fi pusa doar pe suprafetele expuse - capota, bara fata, aripi, oglinzi. Sunt sigur ca arata bine (singura masina cu PPF mat pe care am vazut-o live era un 911 alb si arata grozav), dar costa o avere PPF integral si nu e simplu deloc de pus. Sunt putin pasionat de subiect si chiar am facut cateva tentative, pot sa-ti spun ca pe pachetul M sport, bara fata e foarte greu de pus bine, dar se poate.

Te rog sa pui poze daca te decizi sa faci asta.

Da, vreau sa pun PPF integral indiferent daca ma decid stealth sau simplu. Mie imi place masina mea sa arate tot timpul ca noua, o spal des si on ingrijesc pe asta curenta. Si peste 2-3 saptamani vine masina noua care e un X4 M40i 2023, si nu as vrea sa vad zgarieturi pe ea. Deci m-am decis la un PPF insa nu am vazut pe nimeni cu Stealth pe Brooklyn Grey prin Bucuresti. 70% sunt decis sa pun matte, dar atunci cand ajunge masina voi sti mai bine si la sigur pun poze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.