Jump to content

Recomandare Service Schimbare Parbriz G20


pikayo

Recommended Posts

Salutare, din pacate a venit momentul sa schimb parbrizul, masina in cauza este G20 care are si head up.

Vreau sa mentionez ca este pentru prima data cand fac acest lucru si as vrea sa-mi recomandati un service unde as putea schimba acest parbriz, din ce am citit pe alte forumuri din strainate unii zic ca ar trebui recalibrati senzorii, altii spun doar ca se inlocuieste parbrizul?

p.s ce recomandati parbriz oe sau after market?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut, eu am schimbat la un f36 tot cu head up, firma Pilkington în cluj, l-am schimbat la ei la service. A fost anul trecut în jur de 1500 lei. 

Eu sunt mulțumit de cum e parbrizul și cum a fost montat 

Edited by shady
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shady said:

Salut, eu am schimbat la un f36 tot cu head up, firma Pilkington în cluj, l-am schimbat la ei la service. A fost anul trecut în jur de 1500 lei. 

Eu sunt mulțumit de cum e parbrizul și cum a fost montat 

Multumesc mult de recomandare, dar am uitat sa mentionez ca sunt din Bucuresti 😅.

Din cate am inteles acestea pilkington ar fi mai rezistente decat cel oe facut de saint gobain.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca esti din Bucuresti, este foarte simplu. Dai o fuga la ei si se rezolva. Si eu am tot Pilkington parbrizul, 0 probleme cu head-up si confirm, chiar este rezistent. Iarna trecuta, mergeam pe centura Buc., aprox 70km/h si habar nu am de unde, am vazut cum efectiv vine catre mine o bucata de gheata, de undeva de sus (trecea un tir din sens opus). Si cand spun bucata de gheata, era la un bulgare de dimensiunea unui pumn. S-a izbit atat de tare de parbriz de am crezut ca anulez planurile de deplasare. Dar a ricosat afara din partea carosabila iar parbrizul a ramas intreg. 

Cei de mai jos sunt tot cei din Cluj, au mai multe puncte de lucru.

Screenshot_2023-05-08-21-54-45-971_com.android.chrome.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai sunt si ce la cutitul de argint AGER

Adresa: Calea Serban Voda
Nr.231A Sector 4, Bucuresti

, am schimbat la ei parbrizu pentru un Astra J si un F10, fara probleme, am dus masina dimineata am luat-o dupa amiaza

edit* la f10 am pus cel recomandat de ei 950 lei cu totul

Edited by Alex Gordas
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat anul trecut la Pilkington, Istrati, parbrizul la E84. Foarte multumit de modul in care a decurs discutia telefonica, programarea, inlocuirea parbrizului, etc. Nu am nici o problema cu senzorii de ploaie si lumina.  

Luna trecuta am schimbat parbrizul  la o Kia Ceed in Bd Timisoara (la Austroglass). Am ales aceasta locatie pt pretul cel mai mic gasit. 
Ma declar multumit si de aceasta experienta, chiar daca as sublinia doua probleme in cazul lor. 1) nu iti spun inainte ce marca va fi parbrizul montat (au scump sau ieftin, vezi marca dupa ce il scot din depozit)… n-am inteles de ce lucreaza asa, cat am stat pe la ei am constatat ca la fel au discutat si cu alti clienti. 2) nu mi-au strans suruburile de la stergatoare… probabil neatentie.


 


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.