Jump to content

VAND BMW E90 320D NFL


Andrei Pavel

Recommended Posts

Masina este fabricata in august 2006 si luata de mine de la MHS Militari in iunie 2009 fiind importata cu 10500 km la bord. 

Motorizarea este M47, 2.0D 163 cai putere, fara sa fi avut interventii pentru marirea puterii.

Acum 15.000km am schimbat toate bratele, bielete (MEYLE) si amortizoarele fata si spate. (SACHS). Am inlocuit si discurile de frana cu discuri originale BMW, la fel si placutele de frana spate si fata. 

Acum 10.000km a fost realizata o revizie completa a motorului: inlocuit segmenti, simeringuri supape, ghiduri supape, garnituri. Si daca tot s-a demontat, a fost schimbata si distributia. Toate piesele inlocuite sunt originale BMW. Motorul nu consuma ulei si merge ca nou acum. Am inca garantie pe lucrare pana la sfarsitul lunii februarie.

Am schimbat si EGR ul impreuna cu clapeta (piese noi, originale BMW) deoarece dadea eroare clapeta. 

Acum 20.000 km am inlocuit filtrul DPF cu filtru nou, original BMW.

Masina are urmatoarele retrofituri:

-Faruri cu halogen de LCI (Valeo) - cele originale se matuisera si voiam sa am angel eyes.

- Asistent faza lunga (am inlocuit oglinda cu una cu camera, plus calculatorul de lumini).

- Sistem multimedia NBT cu joystick cu touch, hdd, bluetooth, navigatie, etc.

- Afisaj digital ceasuri bord. Nu am modificat nimic la cablaje, a fost plug and play, se poate reveni la ceasurile originale pe care le dau cu masina.

Masina vine cu jante originale pe 17 cu anvelope.de vara si jante oroginale pe 16 cu anvelope.de iarna.

Km 244.500. Pret 8000 euro negociabil.

Din punct de vedere estetic masina a fost intretinuta si parcata in garaj, functioneaza fara probleme. Se vinde desi intentionam sa o mai tin, dar am ocazia de a face upgrade la un G26. 

Link cu anuntul de vanzare: https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/bmw-seria-3-320d-dpf-edition-fleet-ID7HgQK6.html?isPreview=1

 

Edited by Andrei Pavel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Andrei Pavel changed the title to VAND BMW E90 320D NFL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.