Jump to content

cumpar covorase originale e60 pe bej


Recommended Posts

Cum spune si titlul topicului,cumpar covorasele originale pt. e60 pe culoare bej.Daca le are cineva,ofer pe ele 300 lei.Nu ma intereseaza alte modele decat cele originale.Atasez si poze cu ele cum arata.

Pe acestea le doresc, daca le are cineva.Nu doresc modelele tip mocheta, ci acestea pe cauciuc ca sint mult mai rezistente.Stiu ca exsista originale si pe mocheta,dar alea se murdaresc groaznic de repede si se intretin foate greu.Astea pe cauciuc sint mult mai rezistente

 

covorase originale e60.jpg

Edited by ghost89
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da aveti dreptate.Stiu si eu ca se gasesc foarte greu spre imposibil aceste covorase originale.Si sint putini posesori care le mai au.Voiam astea originale pt ca pe spate am inteles ca au si sitemul de prindere anti-alunecare si materialul este foarte bun

Bmw-ul face lucruri de calitate,nu se compara cu cele aftermarket😶

 

Eu le-am gasit la un baiat ,ca de la el am pozele,dar imi cere pe ele 450 lei...mi se pare ENORM sa dau atata fie ele si originale...🙄

 

Itarachiu imi poti spune te rog ce real oem cod au,daca stii cumva?Le-as cauta dupa cod.Mersi

covor original e60.jpg

Edited by ghost89
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum naiba, eu la mine la e39 le gasesc inca pe alea OEM si costa sub 100 de euro toate 4, nu-s din cauciuc cum vrea OP-ul, la mine sunt din "Velour Fabric", personal mie imi plac, se scurg imediat daca le speli.

Incearca aici:

Edited by Itarachiu
Link to comment
Share on other sites

450 ron pe covorasele alea jegoase pare un caz clasic de: "nu e prost ala care cere", si asta ca sa fiu bland.

 

De 450 ron iti iei aftermarket din cauciuc si iti mai raman bani si de un detailing calumea al mochetei din interior. Sau iti iei pe culoarea neagra, singura varianta pe original care se mai produce.

 

Sau....mergi pe olx si vezi ca ai varianta de aftermarket bej pe mocheta, costa 144 ron. De 450 ron iti iei in timp 3 seturi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai nu-i dau,cine a zis ca-i da 450 lei pe ele ? I-am oferit 300 lei pe ele doar pt faptul ca sint originale,si nu a vrut.Asta e....e marfa lui cere cat vrea pe ea.Cum bine spui, prost e cine da ,nu cine cere.

Si mai are unele noi-noute tot originale pe negru,dar pe alea cere 550 lei ....🙂

Pe original vad ca se mai produce doar pe culoarea negru,nu inteleg de ce.Nu -mi place negru si nu am cum sa pun pe negru,pt. ca masina mea are tot interiorul pe crem,deci trebuie sa pun pe bej.Si oricum si daca prin absurd as alege pe negru ar trebui sa fiu dus cu pluta sa-i dau 550 lei pe ele......

covor negru.jpg

Edited by ghost89
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, toffefe said:

 

Sau....mergi pe olx si vezi ca ai varianta de aftermarket bej pe mocheta, costa 144 ron. De 450 ron iti iei in timp 3 seturi.

da,numai ca mai este un aspect la cele aftermarket,cica ar emana un miros de sobolan mort,nu stiu din ce tip de cauciuc se fabrica.Alea originale nu miros....cica.Cel putin asa am inteles de la alti posesori

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut negre pe E39 cu interior full crem. Dădea bine contrastul. Vara aveam niște covorașe negre velur cu margine crem luate de pe un site unde îți alegeai tu culoarea marginii și a cusăturii. Iarna aveam originale pe negru.

Scaunele aveau pielea recondiționată și tot interiorul arată super bine. Decât niște covorașe bej SH, jegoase, ca altfel nu găsești, mai bine ceva nou și în rest faci interiorul lună.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ghost89 said:

da,numai ca mai este un aspect la cele aftermarket,cica ar emana un miros de sobolan mort,nu stiu din ce tip de cauciuc se fabrica.Alea originale nu miros....cica.Cel putin asa am inteles de la alti posesori

hai sa fim seriosi la faza cu mirosu…

clar cumpara aftermarket 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.