Jump to content

BMW G31 530d 2020


Wolff

Recommended Posts

Just now, Onnix said:

Pentru ca vb despre ea in 19 pagini! Eu NU am pagina cu masina mea si din 3-4 discutii aleatorii se pare ca deja am innebunit pe unii. Iti dai seama tu ce provoci in 19 pagini :)))

Imi cer scuze, am sa il sterg. 🤔🫣

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romulus said:

Imi cer scuze, am sa il sterg. 🤔🫣

Pai asa sa faci :))) Ca de mine s-au luat ca i-am innebunit cu niste dotari pe care le ai si tu… doar ca tie nu iti zic, direct :)))

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

eu nu vreau xdrive, vreau acc, il folosesc 90% din timp. vreau scaune comfort. sunet bun. si nu mai vreau fara HUD. keyless entry and go. vreau faruri bune automate, doar cutie automata. suspensie cu comfort+sport. sunt multe.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Romulus said:

eu nu vreau xdrive, vreau acc, il folosesc 90% din timp. vreau scaune comfort. sunet bun. si nu mai vreau fara HUD.

Te cred…. dar daca avea masina xdrive, sunet b&w, etc, tot o luai… nu e ca si cum o refuzai ca avea prea multe dotari. Hai sa nu o ardem si noi aiurea… :)))

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Onnix said:

Te cred…. dar daca avea masina xdrive, sunet b&w, etc, tot o luai… nu e ca si cum o refuzai ca avea prea multe dotari. Hai sa nu o ardem si noi aiurea… :)))

cu xdrive nu 530e.

de fapt cu xdrive nu o luam deloc.

 

xdrive pentru mine nu e o dotare in plus, e o dotare aiurea care nu imi place si nu o vreau. e un mare minus.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Romulus said:

cu xdrive nu 530e.

de fapt cu xdrive nu o luam deloc.

 

xdrive pentru mine nu e o dotare in plus, e o dotare aiurea care nu imi place si nu o vreau. e un mare minus.

Era minus poate cand erau xdrive pe motoare cu maxim 190cp. Cand vb de putere peste 250cp, xdrive e ce trebuie ca sa puna puterea pe asfalt. Sau sa nu-mi spui ca ti-ai luat break fara xdrive ca sa faci cerculete?! :))))

O dotare aiurea la G31 530e sunt cei 430L in portbagaj. E ca si cum iti iei break pt spatiu dar ai spatiu ca si la sedan. Mai bine cu xdrive si spatiu de depozitare, decat break fata spatiu! Just my 2 cents!

Edited by Onnix
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Onnix said:

Sau sa nu-mi spui ca ti-ai luat break fara xdrive ca sa faci cerculete

Eu nu fac cerculete. Imi place mie senzatia de tractiune spate.

14 minutes ago, Onnix said:

G31 530e sunt cei 430L in portbagaj

Pentru mine cu sotia, m-am descurcat cu G30 sedan 530e. Nu mai prea calatorim cu multe persoane. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romulus said:

Eu nu fac cerculete. Imi place mie senzatia de tractiune spate.

Pentru mine cu sotia, m-am descurcat cu G30 sedan 530e. Nu mai prea calatorim cu multe persoane. 

Chiar si asa… e break, degeaba! Gandeste-te ca am pe G15, coupe (!!!), 420L portbagaj!!! Nu ai cum sa iti iei break cu 430L portbagaj. Nu ai cum! Aici e problema… nu la xdrive…

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

image.png

E 430-1560. Este mai mult decat suficient pentru mine. Chiar si la sedan 530e m-am descurcat. Nu e ceva care sa conteze pentru mine. Copiii sunt mari, nu mai car aproape nimic.

 

image.png

Nu e asa de negru dracu cum pare, pentru mine e suficient.

13 minutes ago, Onnix said:

Chiar si asa… e break, degeaba! Gandeste-te ca am pe G15, coupe (!!!), 420L portbagaj!!! Nu ai cum sa iti iei break cu 430L portbagaj. Nu ai cum! Aici e problema… nu la xdrive…

Super masina G15, abia astept topic de prezentare. 🤩

Si apropos, break este pentru caine. Care se descurca bine merci in touring.

Acum 20 de ani, ar fi contat enorm portbagajul mare pentru mine. In 2024, m-am schimbat. Cu avionul zbor cu o geanta mica mica de voiaj, cu masina am aceeasi geanta, plus una cu electronice, laptops, tablete.

 

Abia astept sa vad un caine ca al meu in G15 in portbagaj. 🤣

Si sincer, chiar si asa as fi luat un sedan. Dar nu am gasit. Asa ca tot raul inspre bine.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Romulus said:

image.png

E 430-1560. Este mai mult decat suficient pentru mine. Chiar si la sedan 530e m-am descurcat. Nu e ceva care sa conteze pentru mine. Copiii sunt mari, nu mai car aproape nimic.

 

image.png

Nu e asa de negru dracu cum pare, pentru mine e suficient.

Super masina G15, abia astept topic de prezentare. 🤩

Si apropos, break este pentru caine. Care se descurca bine merci in touring.

Acum 20 de ani, ar fi contat enorm portbagajul mare pentru mine. In 2024, m-am schimbat. Cu avionul zbor cu o geanta mica mica de voiaj, cu masina am aceeasi geanta, plus una cu electronice, laptops, tablete.

 

Abia astept sa vad un caine ca al meu in G15 in portbagaj. 🤣

Si sincer, chiar si asa as fi luat un sedan. Dar nu am gasit. Asa ca tot raul inspre bine.

Ar fi culmea sa ii fac topic acum… o am din 2021 deja :))  Asta e din ziua cand am luat-o din Hamburg.

IMG_4111.jpeg

IMG_4108.jpeg

Edited by Onnix
  • Love BMW 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Onnix said:

 

Cel care spune CA, intre 2 masini identice ca si an, motorizare, culoare, km, etc… o alege pe aia care e mai slab dotata in defavoarea celei care e mai dotata, este CEL mai mare dobitoc de pe planeta, si clar, nu are drept de opinie.

Daca nu ai bani, munceste… daca esti frustat… walk it off!

Mersi frumos! Era vorba de o mașină intr o stare tehnică mai bună pentru aia mai slab dotată. 
 

Dar îți urez la fel ție și familiei tale să fiti sănătoși!!! Să aveți mâncare pe masă ca eu ți am urat ție să ai gură plină ! 🥹🥹
 

Romulus nu mai spune ca nu vrei x drive.. după te face și pe tine handicapat.

 

Ai apărut și tu pe forum de puțin timp.. chiar dacă ai cont demult și te ai găsit să comentezi tu la adresa mea. Ți am cerut eu ție vreo părere? S a lăudat cineva cu mașina lui?

Te a deranjat ca ți am spus ca unele opțiuni pentru mine sunt irelevante pe o mașină, te ai atacat ca un obosit, deși nu era nimic la adresa ta.

Vad ca ma ataci personal pentru ca am cerut păreri pe forum cu privire la problemele pe care le am avut la mașina.. îmi cer scuze “la tine”, n am știut ca putem vorbi doar despre ce îți place ție.

 

Zici ca daca tu nu ai cerut sfaturi de F10 tău căzut și ca nu ai vorbit, așa trebuie să facem toți :)). Aia era problema? Ca vorbesc eu prea mult pe forum de probleme la N47?

Eu zic ca am și ajutat pe multă lume de pe forum cu sfaturile mele proaste de pe cazanul meu prost.

In schimb ăștia ca tine care își dau cu părerea pe forum cu privire la ce sa schimbi și cum sa schimbi, când ei tot ce știu, e sa de a jos un bușon de la diferențial sa schimbe uleiul, acolo e problema.

Un sfat, când te deranjează cineva, evită persoana aia, dacă ai puțin creier, cum cred sigur ca ai, atacă mă în continuare.

 

 

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

  • Romulus unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.