Jump to content

Noul M3 sedan


BeeJay

Recommended Posts

Acum am familie, am catelul din avatar, prin urmare am ales masina care se potriveste nevoilor mele, un break. Bugetul mi-a permis o masina care prinde suta sub 10 secunde. Cand voi schimba masina si daca bugetul mi-o va permite voi alege o masina de familie care prinde suta sub 9 secunde. Apoi sub 8. Etc. Daca va fi sa-mi iau a doua masina va fi una mica de oras. Cand copilul va fi realizat si plecat la casa lui, si daca bugetul mi-o va permite, voi lua un coupe sportiv. In orice caz, de la o varsta, prioritatile sunt altele. Eu niciodata nu voi parca un M5 in fata blocului.
Link to comment
Share on other sites

Eu niciodata nu voi parca un M5 in fata blocului.

270297[/snapback]

Asta mi se pare normal dar exista si cazuri particulare....Daca stai in Centrul Civic de ex unde un apartament cu 4 camere ajunge la 350 000 de euro nu cred ca e vreo rusine ca stai la bloc si poti avea ce masina vrei :) Daca stai in Pantelimon datele problemei se schimba :blink:

Link to comment
Share on other sites

Acum am familie, am catelul din avatar, prin urmare am ales masina care se potriveste nevoilor mele, un break. Bugetul mi-a permis o masina care prinde suta sub 10 secunde. Cand voi schimba masina si daca bugetul mi-o va permite voi alege o masina de familie care prinde suta sub 9 secunde. Apoi sub 8. Etc. Daca va fi sa-mi iau a doua masina va fi una mica de oras. Cand copilul va fi realizat si plecat la casa lui, si daca bugetul mi-o va permite, voi lua un coupe sportiv. In orice caz, de la o varsta, prioritatile sunt altele. Eu niciodata nu voi parca un M5 in fata blocului.

270297[/snapback]

tare..eu am un vecin care isi tine M5-ul in fata blocului si duminica il vezi cu galeata in mana cum il spala..iar iarna isi pune schiurile pe masina si pleaca la munte cu familia..so what? tot masina e..si mai e patronu de la piccolo mondo care e maniac dupa B7 Alpina pe care si-l lasa parcat pe unde apuca..nici macar la el in fatza..

Link to comment
Share on other sites

Cu 350000 euro imi iau o casa super la periferie, cu 2 km patrati de iarba verde si un garaj sa-mi incapa 10 masini. Si-mi mai raman bani de un M5. Dar fiecare-si stabileste cum doreste prioritatile in viata. Eu prefer sa am liniste, sa am familia sanatoasa si dupa aia o supermasina. Daca nu le ai pe primele doua nu vad cum te-ai bucura de a treia.
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la faptul ca nu e o rusine sa stai la bloc in centrul Bucurestiului si sa ai M5 sau orice masina de lux asta avand in vedere costul apartamentelor...

Normal ca e mult mai bine sa-ti faci o vila la periferie si sa ai si masina de lux si casa si spatiu pt toata familia.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Pai numai in Romania poti vedea asa ceva :blink:

Sa-ti speli M5-ul cu galeata in fata blocului, sa mergi cu Porsche la o shaorma...

270343[/snapback]

 

pai da ma, dar e smecherie maxima sa cobori din Porsche eventual intr-o statie de autobuz sa te vada amaratii cum mergi tu sa iti cumperi shaorma, ce dracu ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.