Jump to content

16.08.2007


Mishoo

Recommended Posts

E39 B 39(38) DLF ?? mi se pare cunoscut nr..oricum urat mom..ma miram de ce era asa aglomerat traficu..lucrez in zona si pot spune ca era coada pana la arcu de triumf..insa asta nu va fi ultimu acc de genu asta..ironia face ca ne lovim de propria prostie..cum nu s-a gandit nimeni la astfel de situatii sau mai rau..incendii, calamitat..si n-ai pe unde sa faci o banda de urgenta pt pompieri sau ambulante si blochezi juma' de capitala...daca "afara" oamenii inloc stalpii de beton de pe marginea soselelor (pt a min. nr. victimelor din acc ) cu stalpi din cauciuc care sa absoarba energia impactului...noi plantam copaci pe marginea sos si trantim borduri in mij drumului..macar sa fim siguri ca in caz de acc se rupe masina in 2 intr-un copac si mor toti pasagerii..si daca mai rasufla vreunu sa nu aibe nici o sansa de supravietuire ca salvarea intarzaie..blocata in trafic..deh avem borduri..tara lu' papura voda!

http://www.protv.ro/stiri/social/scene-inc...de-otopeni.html

Edited by bimmer_girl
Link to comment
Share on other sites

Ala care a aprobat constructia acelei porcarii de borduri pe mijlocul drumului ar trebui condamnat penal.

Bidoanele alea supraevaluate ale lui Mitrea erau parca mai bune si aveau un mare avantaj: puteau fi indepartate la nevoie...

Probabil, ca si in cazul accidentului recent de pe A2 se va lasa cu ceva demisii pe la diferite niveluri si atat... Parca asta ar si rezolva ceva...

Si sa nu uitam mediatizarea de rigoare...

Edited by Laur
Link to comment
Share on other sites

Ala care a aprobat constructia acelei porcarii de borduri pe mijlocul drumului ar trebui condamnat penal.

Bidoanele alea supraevaluate ale lui Mitrea erau parca mai bune si aveau un mare avantaj: puteau fi indepartate la nevoie...

Probabil, ca si in cazul accidentului recent de pe A2 se va lasa cu ceva demisii pe la diferite niveluri si atat... Parca asta ar si rezolva ceva...

Si sa nu uitam  mediatizarea de rigoare...

272000[/snapback]

atata timp cat limita de viteza e de 70h nu vad cu ce a gresit ala care a aprobat legea bordurii aleia...puscarie merita ala care incalca legea...pacat ca in romania legea e de rahat si nu se aplica...mai nou imi fac veacu prin alte parti...si am vazut ce inseamna lege....ai gresit esti mancat...si legea e lege...

pacat...romanian style...

Link to comment
Share on other sites

Ala care a aprobat constructia acelei porcarii de borduri pe mijlocul drumului ar trebui condamnat penal.

Bidoanele alea supraevaluate ale lui Mitrea erau parca mai bune si aveau un mare avantaj: puteau fi indepartate la nevoie...

Probabil, ca si in cazul accidentului recent de pe A2 se va lasa cu ceva demisii pe la diferite niveluri si atat... Parca asta ar si rezolva ceva...

Si sa nu uitam  mediatizarea de rigoare...

272000[/snapback]

 

mda, e f. periculoasa bordura aia..

Link to comment
Share on other sites

atata timp cat limita de viteza e de 70h nu vad cu ce a gresit ala care a aprobat legea bordurii aleia...puscarie merita ala care incalca legea...pacat ca in romania legea e de rahat si nu se aplica...mai nou imi fac veacu prin alte parti...si am vazut ce inseamna lege....ai gresit esti mancat...si legea e lege...

pacat...romanian style...

272033[/snapback]

aici nu e vb de lege si cod rutier..ce vina am eu care respect legea sa stau 4h blocata in tafic din cauza acelei borduri?..orice ai spune accidente vor fi indiferent de cati dintre noi am respecta legea..aici e vb de EFICIENTA, de RESPONSABILITATE..de a fi OM..nu ai cum sa gandesti asa "70km/h, bordura e bine gandita..vinovat e ala care nu respecta legea!" corect..dar restul?? ala o sa plateasca..insa restul de ce sa plateasca..poate chiar cu viatza..din cauza unui handicapat de inginer care nu s-a gandit la o sol in cazul in care se blocheaza din n motive un sens??...

Link to comment
Share on other sites

pai nu trebuie facute decat gaurile in care intra bordurile mai adanci cu inaltimea lor exact si gata , vor fi la nivel . alta solutie nu exista pt ca altfel cum mai cumpara statul borduri, implicit cum mai merge videanu in excursie cu clasa , clasa politica zic ... :blink:
Link to comment
Share on other sites

se intorceau de la peste ... toti 3 sunt prietenii mei ... cel din spate dormea , alex era in dreapta si acum e in coma da e spre bine...si soferu nu isi mai aduce aminte nimic ....deci nu stie nimeni ce sa intamplat:-s cum a ajuns pe contra sens...tot ce imi doresc acu e sa se faca alex bine :-s

post-2959-1187980225_thumb.jpg

post-2959-1187980241_thumb.jpg

Edited by Eddie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.