Jump to content

Vopsea zgariata ....iar polish?


GuestX

Recommended Posts

Acum 2 zile am fost in Constanta si am zis sa dau o raita pe la spalatorie, ca tot sufar de curatenie si sa-mi spal masina. Din pacate am dat peste un tatar acolo care mi-a spalat masina cu o perie cu coada, si acum masina mea arata de parca am iesit cu ea din "padurea fermecata", plina de zgarieturi. Nu sunt foarte adanci dar se vad foarte bine, mai ales ca masina este albastru metalizat. Mentionez ca masina a mai fost polishata odata in Germania, desi masina este aproape noua si avea pe ea numai cerculete (poate de la masinaria aia de polishat), apoi am dus-o sa ii dea un polish de luciu si intretinere, si cerculetele cat de cat s-au acoperit. Oare imi mai suporta vopseaua de pe masina inca un polish serios?
Link to comment
Share on other sites

cred ca mai rezista, dar dc nu l-ai luat pe tatarul ala la picioare, cand ai vazut ca ti-o spala cu matura???

Daca vrei un polish bun, facut de o firma specializata, o sa cose in jur de 100euro, daca vrei sa ti-o faci singur, exista la cei care vand vopseluri, un polish foarte bun, care il poti aplica si tu si costa 400k... :blink:..nu stiu cum se numeste acum, dar o sa intreb si o sa-ti spun...

Link to comment
Share on other sites

Eh.. as fi maturat putin asfalul c el dar din pacate nu am observat in acel moment si deja plecasem. Am vazut eu ca spala cu maturica aia, dar.. nu mi-am dat seama ca poate face chiar asa de rau.

Nu stiu sa polishez, si sincer sa fiu nu vreau sa ii stric vopseaua mai mult decat este, mai ales ca masina este aproape noua...asa ca prefer sa platesc un polishat bun decat sa imi bag eu nasul si sa devin "tatarul 2". :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
eu am fost la expert auto detailing, am polishat masina care era praf si gazata. Am sta vreo 9 ore, am dat 2 mil , m-am inteles si la un detailing usor interior si ornamente exterioare + jante curatate si cand am fost la BMW la service, m-au intrebat unde am vopsit-o... !! no comment. Baietii sunt geniali.
Link to comment
Share on other sites

eu am fost la expert auto detailing, am polishat masina care era praf si gazata. Am sta vreo 9 ore, am dat 2 mil , m-am inteles si la un detailing usor interior si ornamente exterioare + jante curatate si cand am fost la BMW la service, m-au intrebat unde am vopsit-o... !! no comment. Baietii sunt geniali.

77043[/snapback]

 

Pai nu prea e bine daca pare proaspat vopsita. Daca prin absurd maine vrei sa o vinzi, poate si clientul sa zica acelasi lucru, si in plus, stii cum sunt oameni, o sa exagereze ca a fost lovita si cine stie ce.

Link to comment
Share on other sites

eu am fost la expert auto detailing, am polishat masina care era praf si gazata. Am sta vreo 9 ore, am dat 2 mil , m-am inteles si la un detailing usor interior si ornamente exterioare + jante curatate si cand am fost la BMW la service, m-au intrebat unde am vopsit-o... !! no comment. Baietii sunt geniali.

77043[/snapback]

 

Poti pune in semnatura sau altundeva ce masina ai? La care sediu Expert Auto ai fost?

Link to comment
Share on other sites

Poti pune in semnatura sau altundeva ce masina ai? La care sediu Expert Auto ai fost?

77057[/snapback]

 

 

am un 525 tds din 95 si am fost la auto expertul din 13 septembrie mai exact intre panduri si trafic greu, dupa blocuri. suna la ei si intreaba. baiatul care mi-a facut masina si care e singurul care o face, si o spala, (doar cu manusi de lana naturala :blink: ) s-a mutat la inter in subsol. Dar suna la ei. toti fac treaba dar nu cu toti te intelegi la bani ... :)

 

 

BAFTA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
am un bmw 318 ci violet un bou in parcare mia zgariat bara spate sa luat putin vopseaua de pe plasticu ala. ce pot sa fac !? as vrea sa vopsesc din nou toata bara dar mie ca nu o sa iasa aceeasi culoare. recomandati un polish anume ? tratament ceva ? si mai am si unele zgarieturi care as vrea sa le acopar ca ma streseaza sunt nebun cu caratenia masini, estetica etc. daca stiti vreo spalatorie prin bucuresti care se ocupa cu astea va rog datimi un sfat
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.