Jump to content

Cumpar R 1200 GS / Adventure


tau

Recommended Posts

vezi pe ebay.de , sunt mereu multe la vanzare

299421[/snapback]

 

 

salut dan,

 

multumesc de recomandare!

da, si pe ebay si pe mobile.de sunt multe. problema este ca pe net nu se vad "viciile ascune" - cumparatul la mina a doua este o loterie.

eu sunt foarte tipicar, iar k sa ma dus pina acolo sa le vad ... nu se va intimpla - nu am nici timp, si urasc sa vad ca m-am dus degeaba.

k atare, vreau sa cumpar doar din tara - ce vad cu ochii mei ... "e din vina mea".

 

toate cele bune,

 

aurelian

Link to comment
Share on other sites

vezi ca au la BMW unele noi cu 0km , dar fabricate 2005 ceva de genu, nu prea lasa mult la pret in schimb , cer cat pe una 2007 , poti sa te duci sa intrebi , si cateva preluari de leasing mai erau ... acum 2 luni

299805[/snapback]

 

 

salut!

 

da stiu, am fost si-am vorbit la bavaria.

 

au din 2006, cu 10% reducere - ceea ce ar fi ok.

intrucit nu am firma, o voi plati cash. nu prea ma tenteaza ideea de (preluare de) leasing. la noi dobinzile practicate sunt inca de japca - in Germania 3,9%, la noi 7,5 - 9%. in plus sunt obligat sa platesc casco - care de asemenea este foarte mare - si pt. perioada pt. care nu o folosesc! iar la moto casco e mult mai mare decit la auto!!!

 

mai testez, nu ma grabesc. ori o cumpar daca mai baga vreo (super) oferta - ca doar e sezon mort - ori astept pina la editia de anul viitor a smaeb-ului.

poate pina atunci o dau si pe cea pe care o am acum.

 

am vazut ca pe iuliu maniu se mai deschide un dealer, poate ...?!

apropos, stii ceva de el?

 

oricum, multumesc de recomandari!

 

toate cele bune,

 

Aurelian

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut!

ce ai facut? ai gasit un adventure rezonabil? si eu caut. in momentul de fata optiunile sunt : Germania second hand, sau Bucuresti noua. eu am fost la sediul din Baneasa si mi-au zis de un discount de 7 % dar n-am intrebat din ce an e respectiva.

Edited by Scufu
Link to comment
Share on other sites

Salut!

ce ai facut? ai gasit un adventure rezonabil? si eu caut. in momentul de fata optiunile sunt : Germania second hand, sau Bucuresti noua. eu am fost la sediul din Baneasa si mi-au zis de un discount de 7 % dar n-am intrebat din ce an e respectiva.

 

 

Salut!

 

Deocamdata n-am gasit nimic, si nici nu ma grabesc.

De afara nu cumpar. Nu am timp de plecari si vreau sa evit pe cit posibil "surprizele neplacute"; ca atare il voi lua doar din tara.

Modelul expus la Bavaria - il stiu - este 2007, iar discountul este ok.

Personal incerc sa iau unul la mina a doua, intrucit consider ca pretul unuia nou este (deocamdata) exagerat de mare.

 

Bafta,

 

Aurelian

Link to comment
Share on other sites

15170 total cu tva

proiectoare are deja si din cate stiu sunt destul de ok, o sa vad daca trebuie schimbate cu unele hella. xenonul optional de care ziceam era pt far.

iar pentru cufere are deja sistemul de fixare pt toate 3 si nu sunt convins ca merg si pt pelican. in poza de pe net la linkul pus de tine pare a fi modelul anterior de 1200gs deci...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut rmg!

eu nu am gasit la 9-10 mii cum zici. pe mobile.de sau autoscout24.com cele care au aparut f rar in jur de 10 mii erau date de particulari care cred ca cei mai multi sunt tzepari. am si sunat la unul sa-l intreb daca e ok sa vin sa-l vad in 3-4 zile. ala a insistat ca vrea sa-i bag in cont cel putin 1 mie de euro ca sa mi-l pastreze... asa ca am renuntat. alti particulari care isi posteaza anunturi f atractive au telefoane cu abonament din acela la care au de castigat daca ii suni.....deci nu vor decat sa te tina un pic la telefon pe banii tai ca sa iti spuna ca doar ce au vandut-o sau alte baliverne...

iar la autohaus-uri eu unul nu am gasit decat la minim 12500 euro ceva care sa-mi convina - adica nu mai veche de 2005 si maxim 3o mii km la bord. si crede-ma ca am tot urmarit mai bine de un an si internetul si am fost si la fata locului - Austria, Germania, Anglia. alt aspect este ca cele cateva care le-am gasit la 12-13 mii de euro nu aveau optionalele astea care oricum le vroiam. desigur exista inca o sansa (chiar daca e mica) de a gasi ceva care sa merite dar se pare ca totusi adventure nu e o motocicleta care sa o vanda multi la doar 2-3 ani dupa ce au luat-o.

Edited by Scufu
Link to comment
Share on other sites

Pe Italia te-ai uitat? Vorbeste cu Edgji de pe forum, aduce motoare bune din Italia. Din primavara va pot ajuta si eu cu transport motoare, tot Italia.

 

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1426107

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1411445

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1425766

 

Astea cautate asa, in mare graba...

 

Cine vrea detalii sau info despre cumpararea din Italia a unui moto, free of charge, dati mesaj pe PM.

Edited by rmg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.