Jump to content

Xenon


80rhr

Recommended Posts

Salut,

Am si eu masina de cateva luni, 320d, an 2003, xenon a fost pus aftermarket. Asa am luat-o. De cateva zile nu mi se mai aprinde farul din stanga. Am fost la un electrician, a zis ca nu se baga ca trebuie facut nu stiu ce din calculator, si sa ma duc la reprezentanta. Aveti idee despre ce vorbea, are legatura vreo setare cu xenon-ul? Eu am inteles de la cel care mi l-a dat ca pot scoate becul si singur sa-l inlocuiesc, dar nu m-am bagat sa nu fac vreo minune.

Pot fi alte cauze? Ca nu are jumatate de an instalatia de cand a fost montata, si mi s-ar parea destul de exagerat sa se arda asa repede becul. Mi se pare ca puterea este de 10000k. Are legatura?

Vreun service ceva puteti sa-mi recomandati, prin Constanta?

Merci

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am si eu masina de cateva luni, 320d, an 2003, xenon a fost pus aftermarket. Asa am luat-o. De cateva zile nu mi se mai aprinde farul din stanga. Am fost la un electrician, a zis ca nu se baga ca trebuie facut nu stiu ce din calculator, si sa ma duc la reprezentanta. Aveti idee despre ce vorbea, are legatura vreo setare cu xenon-ul? Eu am inteles de la cel care mi l-a dat ca pot scoate becul si singur sa-l inlocuiesc, dar nu m-am bagat sa nu fac vreo minune.

Pot fi alte cauze? Ca nu are jumatate de an instalatia de cand a fost montata, si mi s-ar parea destul de exagerat sa se arda asa repede becul. Mi se pare ca puterea este de 10000k. Are legatura?

Vreun service ceva puteti sa-mi recomandati, prin Constanta?

Merci

307408[/snapback]

 

 

indiferent ce marca e xenonul poti schimba tu becul ..Userul soringolf3cabrio te poate ajuta !...mai ales ca esti din Cta ...

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Mi-am luat si eu becuri cu xenon.Cineva din Baia Mare care sa ma ajute sa le montez?

Cred ca m-as descurca si singur,dar prefer sa fie cineva care a mai facut asta langa mine!

Multam.

310093[/snapback]

ai instalatie, ai trafuri...ai tot ce-ti trebuie sau ai doar becurile simple???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.