Jump to content

boxe spate ptr. E46


Recommended Posts

am eu de vanzare...nu stiu cat ar fi pretul

 

 

vrei neaparat originale ..?,,,poti lua ceva de la Infinity diametru 16,5 ..Intra si 16

 

Multam'. Am incercat de la jbl;pioneer;jvc;sony si se auzeau in comparatie cu cele originale ca din galeata(aproximativ).Ma gandeam la originale ca stii ca nu se compara nimic cu alea puse din fabrica(parerea mea).

Link to comment
Share on other sites

Multam'. Am incercat de la jbl;pioneer;jvc;sony si se auzeau in comparatie cu cele originale ca din galeata(aproximativ).Ma gandeam la originale ca stii ca nu se compara nimic cu alea puse din fabrica(parerea mea).

 

pararea ta e departe de adevar. si se pare ca si urechea ta e la fel... departe de adevar.

ce ai pus tu aftermarket nu s-a auzit bine pt ca HU nu are putere sa le duca. alea de fabrica sunt PRAF

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Am eu originale, fa-mi o oferta.

 

Sincer nu stiu cat este o pereche.Sunt noi?Spune tu un pret si discutam

 

Pret: Sa zic si eu 55 EUR cat myxage, radu2006 a zis 50 EUR, dar la el adaugi transportul + ca la mine si la myxage aia 5 EUR probabil sunt negociabili. Asa ca oferta ai, numai cerere sa fie. Nu sunt noi, dar nu au nicio problema.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

lup31337, sa fim seriosi... crezi ca alex_b316 vrea sa schimbe difuzoarele din spate ca sa castige vreun concurs de SQ ? El vroia sa schimbe difuzoarele din spate pentru ca unul nu-i mai merge (nici asa rau cum merg ele).

 

alex_b316, in Bucuresti sunt destul firme de tuning audio si cred ca nu strica sa te duci pe la cateva, macar sa-i intrebi. Poti sa obtii un sunet mai bun decat cel original cu investitie relativ mica.

Link to comment
Share on other sites

relativ mica my cake....

daca pui un HU aftermarket strici tot bordul. si este unul dintre cele mai frumoase si curate borduri din toate timpurile.

ca sa pastrezi si aspectul clean investitia e extrem de mare...

 

asa ca sunt si plusuri si minusuri legate de montarea unu HU

Link to comment
Share on other sites

mie nu mi se pare ca se strica bordu ... chiar arata bine cu HU aftermarket (ceva cu taste rosii ar fi ideal). Si diferenta e prea mare la capitolu sunet ca sa nu schimbi aceasta piesa. Ce-i drept daca vrei sa iti pui statii pe masina si folosesti preout-uri HU-ului nu se mai imbina perfect masca. Eu am folosit toate 3 preout-urile si nu prea e loc in spatele HU-ului de fire si masca isi pierde linia cu restu bordului ... nu se observa decat daca te uiti atent.
Link to comment
Share on other sites

:)

adica vrei sa spui ca un Hu mai in stanga, necentrat, de cu totul alt design decat bordul este ok?

cuvantul linearitate iti spune ceva? whatever .... se vede de la o posta ca nu e de acolo. indiferent de pre-out sau nu. oricum nu se imbina deloc.

singura solutie valabila si estetic si dpdv al sunetului scos este un 2-DIN 16:9 aftermarket. este si in ton cu bordul si scoate si bine. din pacate costa mult. si rama costa mult.

dar gusturile omului sunt gusturile lui. stai tu cu HU aftermarket si traieste cu impresia ca arata bine :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.