Jump to content

e46 touring


bara_ac

Recommended Posts

am luat-o in mai.

10 700 euro

 

piele, a.c., casetã, proiectoare, geamuri electrice faÞã.

 

194 000 km când am luat-o, 219 000 azi (21.12.2007). am schimbat de 2 ori uleiul, si de fiecare data in tg mures, la dealer.

 

am luat-o cu 185/65/15 pe fata si cu 195/65/15 pe spate, si de iarna, toate 4

i-am pus io 195/65/15 firehawk pe toate 4 de vara, noi. m-a durut sufletul cand am dat 9 milioane pe ele.

zilele trecute am incaltat-o cu 17 inch. acum e pe ea 225/45 pe spate si 215/45 pe fata. acum caut ceva cauciucuri bune pentru fata, ca astea am impresia ca se aude un zgomot ciudat, ca de rulment stricat la roata.

ce mai e ciudat... e ca m-am legat singur la maini si picioare acum. nu pot sa o mai alerg! gropile sunt dusmanul meu acum. ce mai mergeam inainte avantat, acum merg "ĂŽn bĂŁ$ini", dar din nevoie.

 

i-am pus niste angel-eyes, de la un user caruia i-am uitat nick-ul :blink: , dar mai am numele si numarul de telefon.

 

folia o avea dinainte, dar am avut un accident, am dat oglinda in oglinda cu un 5-er, venind din sensuri opuse si am spart geamul stanga. am pus alta folie. si am mai pus alta folie cand mi-a spart geamul de pe dreapta ca sa fure detectorul. banuiesc ca o sa pun ceva folie in viitorul apropiat.

 

 

la capitolul planuri: intretinere, chip, evacure, xenon.

 

alte chestii:

acum vreo 2-3 luni mi-a sarit ceva in parbriz - nu stiu ce, dar banuiesc ca cineva de pe margine a dat cu piatra - si a ramas asa. pe mijlocul parbrizului vreo 3 cercuri concetrice. ma costa aprox 600 ron schimbatul.

a trebuit sa schimb comutatorul de la geamul stang, ca am tras ca neghiobul de el. 100 ron a costat. stiu ca la augsburg era 75 ron.

 

un geam lateral l-am gasit la 350 ron nou, si 150 ron dat jos de pe o portiera chiar in fata mea. oglinda laterala stanga e fara incalzire, fiindca nu am stiut cand am cumparat-o ca masina are oglinzi laterale incalzite.

oglinda laterala am gasit-o toata noua la aprox 400 ron.

 

ce probleme am acum cu ea:

cand stau pe loc si dau drumul la caldura, imi intra miros de la evacuare inauntru.

se aude un zgomot ciudat de la evacuare.

rotile care le-am pus acum, o sa imi ia ceva timp pana le aduc la normal.

post-3489-1198255740_thumb.jpg

post-3489-1198255896_thumb.jpg

post-3489-1198255907_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am si eu de aproape un an masina,tot un 320d touring 2001,136 cp,sunt foarte multumit de ea,am scimbat rulment spate(huruia),amortizoare spate(nu era chiar nevoie dar am zis sa fie...),bucsile fata de la bascula de 2 ori,racordul flexibil si am mai sudat niste fisuri pe catalizator ca vibra urat si facea si galagie.

in rest totul e ok.miros intra si la mine in masina de la esapament,cand stau pe loc la semafor dar mai dau si eu pe recirculare si aia e.

nu am piele,as vrea sa-i pun dar schimb cu totul interiorul,nu-mi plac cele retapitate.daca-i pui jante se scimba total.

am dat 10.700 pe ea,de la un prieten care a adus-o,stiu cum a ingrijit-o etc.avea 145000 km acum are 198000 ca m-am plimbat mult pe afara.

post-4394-1198266243_thumb.jpg

post-4394-1198266253_thumb.jpg

post-4394-1198266269_thumb.jpg

post-4394-1198266289_thumb.jpg

post-4394-1198266310_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

astazi avusesem de gand sa fac poze la roti, dar nu am apucat decat cand eram la tara si un destul de urata. lasa ca zilele astea o sa reusesc.

intr-adevar, nu pot sa merg deloc peste 50 kmh ca apare imediat o groapa ce nu o pot evita. dar nu cred ca voi renunta la 17'' prea curand.

 

imi place a lui czr... xenon, clima, geamurile toate electrice...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.