Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

Salut,

Placute si discuri spate + senzor la e87 118d din 2005. OEM te rog. Tva-ul este deductibil? incerc sa le iau pe firma. Mersi!

Si un surub pentru roata (prezon).

192 lei/buc/disc,senzor 50 lei; cand ai spus oem cred ca ai cerut oeiginale adica oe ,corect ? oem nu inseamna original !

in legatura cu tva-ul,eu iti ofer factura cu tva,cat de deductibil e depinde de firma ta si de legislatie; nu stiu daca in monetul de fata piesele auto pot fi deductibele ca tva (eu asa stiu ca ar fi) si nu stiu daca firma ta e platitoare de tva

Link to comment
Share on other sites

192 lei/buc/disc,senzor 50 lei; cand ai spus oem cred ca ai cerut oeiginale adica oe ,corect ? oem nu inseamna original !

in legatura cu tva-ul,eu iti ofer factura cu tva,cat de deductibil e depinde de firma ta si de legislatie; nu stiu daca in monetul de fata piesele auto pot fi deductibele ca tva (eu asa stiu ca ar fi) si nu stiu daca firma ta e platitoare de tva

Da originale. Le vreau. Si senzorul. M-ai uitat cu placutele si prezonul (in caz ca ai). Sa-mi zici cum comand te rog.

Mersi.sunt din Bucuresti.

Edited by Xxerim
Link to comment
Share on other sites

Salut pt e39 520i 1996 serie BN06147 ma intereseaza urmatoarele:

- rulmenti spate

- amortizoare fata

- flanse amortizoare fata

- amortizoare spate

- arcuri fata

- arcuri spate

 

M-ar interesa ca amortizoarele sa fie umpic mai dure/rigide. Mersi!

Edited by P.Dan
Link to comment
Share on other sites

Posted 17 February 2012 - 15:01

 

PH69ACD, on 17 February 2012 - 14:16, said:

salut

 

m-ar interesa urmatoarele piese si pe mine

 

51717033749 219 lei/buc/oe sau 80 lei/producator si 51717033750 idem( carenaje stanga dreapta )

51137065701 si 51137065702 ( grile stanga dreapta ) 240 lei/buc/oe

mai ma intereseaza pt masina asta preturi pt scuturi ( cel din fata de la motor 402 lei/oe si cele doua din spatele lui ,adica din alteral cred vezi schema

http://www.realoem.c...1&fg=75&lang=en piesa 7 sau din spate adica schema

http://www.realoem.c...1&fg=75&lang=en piesa 4 si 12 ?

deflector aer - este cel din spatele grilelor ( se monteaza pe bara si are niste fante care se deschid si se inchid - exact in fata radiatoarelor ) 400 lei/oe

masina este un bmw e60 525d - 2004 - vin B130439

 

salut,preturi in textul tau mai sus

 

 

salut ,

 

in cat timp poti aduce deflectorul de aer ?

Link to comment
Share on other sites

Posted 17 February 2012 - 15:01

 

PH69ACD, on 17 February 2012 - 14:16, said:

salut

 

m-ar interesa urmatoarele piese si pe mine

 

51717033749 219 lei/buc/oe sau 80 lei/producator si 51717033750 idem( carenaje stanga dreapta )

51137065701 si 51137065702 ( grile stanga dreapta ) 240 lei/buc/oe

mai ma intereseaza pt masina asta preturi pt scuturi ( cel din fata de la motor 402 lei/oe si cele doua din spatele lui ,adica din alteral cred vezi schema

http://www.realoem.c...1&fg=75&lang=en piesa 7 sau din spate adica schema

http://www.realoem.c...1&fg=75&lang=en piesa 4 si 12 ?

deflector aer - este cel din spatele grilelor ( se monteaza pe bara si are niste fante care se deschid si se inchid - exact in fata radiatoarelor ) 400 lei/oe

masina este un bmw e60 525d - 2004 - vin B130439

 

 

 

 

salut ,

 

in cat timp poti aduce deflectorul de aer ?

daca e urgent si azi poate fi ridicat din bucuresti dar pret 470 lei,termen normal de livrare o saptamana

Link to comment
Share on other sites

Salut pt e39 520i 1996 serie BN06147 ma intereseaza urmatoarele:

- rulmenti spate 165 lei/buc/fag ceva bun sau 145 lei/buc/flenor

- amortizoare fata 500 lei/buc/boge sachs sau 430 lei bilstein sau ceva ieftin 240 lei/buc/flenor,unele sport de suspensie M,nu M2! as putea sa ti le dau la pret special 800 lei/buc/sachs

- flanse amortizoare fata 98 lei/buc/sachs

- amortizoare spate 630 lei/buc/sachs boge sau ieftinatura :) 150 lei/buc/a.i.c. sau ceva cat de cat bilstein la 275 lei/buc

- arcuri fata 87 euro/buc/oe sau 170 lei/buc/kayaba

- arcuri spate 86 euro/buc/oe sau 155 lei/buc/kayaba sau 175 lei/buc/kayaba varianta hd

 

M-ar interesa ca amortizoarele sa fie umpic mai dure/rigide. Mersi! doar daca ai merge pe o varianta mai sport de la sachs dar ar trebui schimbate atunci si arcurile corespunzator

salut,preturi in text;atentie,arcurile de producator vor potrivi pe masina dar exista sansa sa nu se comporte si sa arate identic cu cele originale,echivalarea putand fi impefecta avand in vedere ca pt arcurile oe exista vreo 5 variante iar la arcurile de producator 2 ; arcurile oe tin cont de toate dotarile masinii,pt cand cele de producator nu

Link to comment
Share on other sites

vreau sa fac o revizie totala si ma intereseaza niste preturi am un 320d din '99 (100 / 136; 1951; M 47 D 20, M47204D1)

 

fostul proprietar ii punea Castrol 5W-40 eu cand i-am facut schimbul prima data i-am pus ulei de la BMW 5W-40 masina are in bord 170000km nereali binenteles, prin absurd presupun ca are vreo 270000km, ce imi recomanzi?

 

FILTRELE SA FIE DE LA "MANN"

 

filtru aer

filtru polen

filtru motorina

filtru ulei

filtru epurator

ulei caseta directie (un mecanic mi-a recomandat TQ D III ATF)

ulei cutie viteze 75W-80 (desi din cate am citit pe cutia de viteze scrie lifetime, da na si nu cred ca stica daca il schimb)

lichid frana

antigel

 

Cu Stima

Link to comment
Share on other sites

vreau sa fac o revizie totala si ma intereseaza niste preturi am un 320d din '99 (100 / 136; 1951; M 47 D 20, M47204D1)

 

fostul proprietar ii punea Castrol 5W-40 eu cand i-am facut schimbul prima data i-am pus ulei de la BMW 5W-40 masina are in bord 170000km nereali binenteles, prin absurd presupun ca are vreo 270000km, ce imi recomanzi?

 

FILTRELE SA FIE DE LA "MANN"

 

filtru aer

filtru polen

filtru motorina

filtru ulei

filtru epurator

ulei caseta directie (un mecanic mi-a recomandat TQ D III ATF)

ulei cutie viteze 75W-80 (desi din cate am citit pe cutia de viteze scrie lifetime, da na si nu cred ca stica daca il schimb)

lichid frana

antigel

 

Cu Stima

salut!

poti merge linistit in continuare pe 5w40 oe bmw 27 lei/litru;f aer 95,polen carbon 115 sau simplu 85,dar decat simplu mai bine bosc carbon la 75 lei; f ulei 40,motorina 46;f eourator doar elementul filtrant 120 lei sau complet 205 lei/original ambele variante,nu exista de producator.

ulei caseta (servo) 35 lei/litru/original

lichid frana 47 lei/litru original sau 30 lei ate ,ai nevoie de 1 litru dar daca ai cativa prieteni vezi ca am la promotie bidon de 5 litri original la 100 lei;

antigel 25 lei/bidon de hepu sau 35 lei/original,1 bidon are 1,5 litri;

ulei cutie ar trebui sa pui mtf lt 2 costa 110 lei/litru/original ca sa iti zic exact cat trebuie am nevoie de seria sasiu,poti sa pui si altceva dar o faci pe riscul tau,echivalrile sunt aproximative ; 75w80 cum ti-a spus mecanicul am la 30 lei/elf sau 27 lei/cepsa

Link to comment
Share on other sites

salut!

poti merge linistit in continuare pe 5w40 oe bmw 27 lei/litru;f aer 95,polen carbon 115 sau simplu 85,dar decat simplu mai bine bosc carbon la 75 lei; f ulei 40,motorina 46;f eourator doar elementul filtrant 120 lei sau complet 205 lei/original ambele variante,nu exista de producator.

ulei caseta (servo) 35 lei/litru/original

lichid frana 47 lei/litru original sau 30 lei ate ,ai nevoie de 1 litru dar daca ai cativa prieteni vezi ca am la promotie bidon de 5 litri original la 100 lei;

antigel 25 lei/bidon de hepu sau 35 lei/original,1 bidon are 1,5 litri;

ulei cutie ar trebui sa pui mtf lt 2 costa 110 lei/litru/original ca sa iti zic exact cat trebuie am nevoie de seria sasiu,poti sa pui si altceva dar o faci pe riscul tau,echivalrile sunt aproximative ; 75w80 cum ti-a spus mecanicul am la 30 lei/elf sau 27 lei/cepsa

 

WBAAL71070KE53829 SPER SA FIE ASTA

 

ulei caseta cat trebuie, 1litru?

antigel, cat?

Edited by vuselo2502
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.