Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

Salut, preturi pt:

-kit ambreaj 850 lei/sachs

-volanta 850 lei/luk

-fulie vibrochen 670 lei/corteco+curele de la alternator 145 lei/original sau 80 lei/contitech+ curea clima 35 lei/contitech,rola 82 lei/ina + intinzator 154 lei/ina; intinzator la clima 110 lei/ina.

in spatele rolellor mai exista 2 intinzatoare, unul la clima pozitia 3 de aici : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BV51&mospid=47613&btnr=11_3575&hg=11&fg=18 pret 100 lei/ipd si la fel la cureaua alternator pret 145 lei/ina pozitia 2 de aici :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BV51&mospid=47613&btnr=11_3316&hg=11&fg=18

-cele 2 termostate ,egr behr 80 lei+motor 195 lei/oe bmw

-bucsi brate cu tot cu suport fata/spate 390 lei/lemforder sau 200 lei/talosa

 

PN07181

 

Merci.

salut, preturi in text

 

Cred ca doar de 1 am nevoie, insa nu sunt sigur deocamdata, maine aflu. Da-mi pretul pt amandoua si pentru parbriz te rog, cand aflu tot ce am nevoie o sa iau piesele de care te-am intrebat.

piesa 1 115 lei/vemo, piesa 2 404 lei/behr (sata e echiparea originala) sau 185 lei ava ; parbriz oe 1000 lei sau 430 lei/saint gobain. transport inclus la parbriz

Link to comment
Share on other sites

salut, preturi in text

 

1. 11237805696 (CORTECO) 680 lei

2. curele + role si ce se mai schimba odata cu fulia :

curea alternator 145 lei/oe sau 75 lei/corteco; surub fulie+ piulita 58 lei/corteco; restul nu e neaparat necesar sa fie schimbate,doar daca e cazul :

intinzator 200 lei/ina, rola 83 lei/ina ; dac vrei poti sa schimbi si cureaua de la aerul conditionat dar nu are nici o legatura cu fulia : 46 lei/gates sau 52 lei/contitech

 

 

mersi pt preturi

acum vreau sa iau piesele pt fulie pentru inceput, adica:

- fulie motor

- curea alternator

- curea compresor clima

- rola fixa

- rola intinzator

- set surub + piulita

 

fa-mi te rog un pret doar pe producatorii pe care mi-i recomanzi (OE sau producator), ca te pricepi mai bine. Sa stiu care sunt mai bune.

Mecanicul care o sa imi monteze piesele mi-a zis sa iau totul OE, dar as vrea totusi si o parere de la tine

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

mersi pt preturi

acum vreau sa iau piesele pt fulie pentru inceput, adica:

- fulie motor 680 lei corteco sau daca vrei originala 1208 lei dar eu zic ca e ok corteco, nu merita sa dai diferenta de bani pe oe

- curea alternator aici merita oe 145 lei/oe

- curea compresor clima 52 lei/contitech

- rola fixa 83 lei/ina

- rola intinzator 200 lei/ina

- set surub + piulita surub fulie+ piulita 58 lei/corteco

 

fa-mi te rog un pret doar pe producatorii pe care mi-i recomanzi (OE sau producator), ca te pricepi mai bine. Sa stiu care sunt mai bune.

Mecanicul care o sa imi monteze piesele mi-a zis sa iau totul OE, dar as vrea totusi si o parere de la tine

 

Mersi

explicatii in text

Link to comment
Share on other sites

Serie sasiu- kg56066

Si cati litri de ulei intra, 5 sau 5.5l.

5 litri intra; ulei oe bmw 28 lei/litru sau castrold edge fst, oricum nu mai exista decat fst (ca si edge), chestie de marketing :) 170 lei lei/bidonul de 5. poti sa-l alegi care vrei,inauntru e acelasi lucru.

filtru epurator 120 lei/oe, filtru ulei 37, aer 90, motorina 43, polen carbon 105 toate mann sau o sugestie polen carbon bosch 75 lei

Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

 

acum ceva timp v-am solicitat un pret pentru valva PCV, iar ieri mecanicul mi-a confirmat ca trebuie schimbata (cod 11157501567).

230 lei/original sau 180 lei/vaico, transport inclus

 

imi puteti spune va rog daca se merita diferenta de pret intre Vaico si original?

in cat timp ajunge in Ilfov daca o comand astazi?

 

mersi

Edited by SpeedFan
Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

 

acum ceva timp v-am solicitat un pret pentru valva PCV, iar ieri mecanicul mi-a confirmat ca trebuie schimbata (cod 11157501567).

 

 

imi puteti spune va rog daca se merita diferenta de pret intre Vaico si original?

in cat timp ajunge in Ilfov daca o comand astazi?

 

mersi

vaico iti ajunge maine, oe poimaine. nu stiu ce sa zic..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.