Jump to content

Nokia E50


Recommended Posts

Guest curcubeulalb
Stie cineva unde gasesc pirated code am un bmw din 11/2003 330 xd,nu are pregatire bluetooth,sau cel putin nu gasesc io,sau daca pot pune alt tip de telefon,pe telefon scrie doar bmw, si are o baterie de motorola ...multumesc mult
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.. :twoup: Normal ca poti sa folosesti Iphone-ul cand era si in reclama la BMW, "Apple Iphone compatible" , sau reclama la Iphone era cu BMW compatible. :twoup:, si asta are un sistem foarte dubios de a syncroniza contactele, in sensul ca nu le citeste de pe cartela, telefonul trebuie sincronizat cu o agenda de genu, Windows Address book,
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eu am Nokia 6233 si am reusit f repede sa-l "cuplez" si citeste si agenda.

1-activezi bluetooth-ul telefonului

2-intri in meniul conections(parca,nu-s sigur)al masinii si activezi si acolo bluetooth

3-iar meniul tel la bluetooth si cauti "paired devices" dupa care cauti un nou dispozitiv,pe care-l gaseste rapid

4-telefonul detecteaza masina si iti cere o parola(1234)

5-paired new device si gata,apare agenda pe ecran(eu am selectat ca memoria telefonul sa fie activa,nu simul(poate conteaza)

 

 

Eu am Nokia 6233 si am reusit f repede sa-l "cuplez" si citeste si agenda.

1-activezi bluetooth-ul telefonului

2-intri in meniul conections(parca,nu-s sigur)al masinii si activezi si acolo bluetooth

3-iar meniul tel la bluetooth si cauti "paired devices" dupa care cauti un nou dispozitiv,pe care-l gaseste rapid

4-telefonul detecteaza masina si iti cere o parola(1234)

5-paired new device si gata,apare agenda pe ecran(eu am selectat ca memoria telefonul sa fie activa,nu simul(poate conteaza)

Salut!VĂŁd cĂŁ te pricepi.Am Âşi eu un e46 din 09.2004(cu navigaÂşie micĂŁ) cu car kit nokia 6310(ca Âşi instalaĂžie),ĂŽnsĂŁ nu reuÂşesc sĂŁ se recunoascĂŁ aparatete ĂŽntre ele.Momentan nu posed telefon dar vreau sĂŁ-mi cumpĂŁr unul Âşi an ĂŽncercat cu unul ĂŽmprumutat sĂŁ vĂŁd dacĂŁ merge, dar pauzĂŁ.AÂş vrea sĂŁ-mi spui Âşi mie paÂşi de instalare (recunoaÂştere) dacĂŁ ĂŽi Âşti sau altcineva care ĂŽi Âştie. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

lista telefoanelor compatibile cu bmw bluetooth, aprilie 2008

 

da, nokia e50 tot nu apare...nu cred ca imi schimb tel deocamdata, numai pt a vedea agenda

si eu am un LG Viewty si un E50, nici eu nu vad agendele, raman asa deocamdata, nu-i stres :twoup:

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Se pare ca nici dupa instalarea celebrei aplicatii pt Nokia 810 intr-un tel Symbian 3d edition (e71) nu se descarca agenda in BMW 320 (e90).

 

Cred totusi ca trebuie si un update de soft la iDrive (Business in cazul meu).

 

Aveti idee cum se poate vedea vers de soft de la iDrive ?

 

Si-a facut cineva in service la AB update de soft ?

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Ptr. a se vedea versiunea de soft la Idrive se procedeaza asa : ti apasat timp de 10-15 secunde apasat pe cursor (butonul rotund si mare care controleaza Idrive-ul) dupa care din acelasi cursor dai de trei ori spre dreapta de trei ori spre stanga , odata dreapta , o data stanga , o data dreapta si apesi pe cursor . O sa iti apara un meniu unde printre altele ai mai multe setari (tuner , Tv , etc.) dar si un folder cu datele softului (ultimul rand de jos ). Sper ca nu am fost prea greoi in explicatii ! Bafta !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Va salut pe toti.Am si eu o problema cu bluetooth-ul la un e60 din 2004.Am incercat sa ma "leg" cu mai multe telefoane la masina dar degeaba.Fac pairing si atat.Am incercat si cu Symbian S60( nokia n82) si cu S40 ( nokia 5300,6233) si telefon mai vechi (6310i-la asta nu vad deloc masina).Am citit ca unii au reusit cu n95 dar fara agenda,si din cate stiu si n82 si n95 au Symbian OS 9.2, S60 rel. 3.1.Nu inteleg de ce nu merge la mine.Apropo am telefon sub cotiera si loc pentru sim.Dar cand am incercat sa ma leg cu telefoanele,am scos sim-ul si am stins telefonul original.
Link to comment
Share on other sites

si eu va salut pe toti!

daca am un BMW E60 cu telefon bluetooth pe care scrie BMW, ce solutii am sa conectez alt telefon cu bluetooth la carkit-ul masinii ca ma tot streseaza faptul ca trebuie sa bag sim-ul in tel masinii daca vreau sa folosesc carkit-ul.

 

ms de raspunsuri!

Link to comment
Share on other sites

si eu va salut pe toti!

daca am un BMW E60 cu telefon bluetooth pe care scrie BMW, ce solutii am sa conectez alt telefon cu bluetooth la carkit-ul masinii ca ma tot streseaza faptul ca trebuie sa bag sim-ul in tel masinii daca vreau sa folosesc carkit-ul.

 

ms de raspunsuri!

 

salut.din ala am si eu si nu reusesc sa ma conectez cu alt telefon.astept pareri acum de la colegi...

Link to comment
Share on other sites

si eu va salut pe toti!

daca am un BMW E60 cu telefon bluetooth pe care scrie BMW, ce solutii am sa conectez alt telefon cu bluetooth la carkit-ul masinii ca ma tot streseaza faptul ca trebuie sa bag sim-ul in tel masinii daca vreau sa folosesc carkit-ul.

 

ms de raspunsuri!

 

salut.din ala am si eu si nu reusesc sa ma conectez cu alt telefon.astept pareri acum de la colegi...

 

din cate stiu eu la e60 sunt 2 modele :1. cu telefon bluetooth , (ca ale noastre) si 2.cu pregatire bluetooth. e posibil ca acelea sa mearga si cu alte telefoane!

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Se pare ca nici dupa instalarea celebrei aplicatii pt Nokia 810 intr-un tel Symbian 3d edition (e71) nu se descarca agenda in BMW 320 (e90).

Nu e suficient sa o ai instalata in telefon, trebuie sa si ruleze (in background).

 

Cred totusi ca trebuie si un update de soft la iDrive (Business in cazul meu).

Mie nu mi-a mers (in 2005-2007) decit dupa ce am facut update de soft la masina.

 

Detali? Te rog !

iata, am explicat aici

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=46858

da, asa merge la orice telefon nokia cu bluetooth. dar daca faci modificari in agenda, ele nu se reflecta in agenda masinii. sint satul de sincronizat cu minutza tot felul de chestii (de ex. chestii de pe calc de la servici cu laptopul, pe urma laptopul cu calc de acasa, etc.), nu imi mai lipseste si sa fac asta la tel <-> masina.

 

Stiu ca o sa zici ca-s circotas, dar daca eu am reusit sa sync agenda unui Nokia E50 cu un BMW E60-2004 si un E92-2008 nu cred ca e asa de greu, ce naiba.

Link to comment
Share on other sites

La e71-le meu nu am mai instalat Nokia 810 - pt a rula in fundal. Pur si simplu dupa ultimul upgrade de soft la telefon IDriveul a recunoscut agenda!!!! Daca adaug un nr nou in agenda il descarca automat in iDrive la prima conectare cu telefonul <_<. Masina este un 320d (e90), fab in 2005. Edited by paulgsm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.