Jump to content

E36 nu mai merge geamul electric dreapta fata


negue

Recommended Posts

a functionat perfect si deodata, l-am lasat si nu a mai vrut sa se ridice

l-am tot chinuit, si nu vroia decat sa se lase, pana s-a lasat de tot,

apoi m-am chinuit si l-am inchis ajutat foarte mult (tras de geam)

acum nu mai vrea nici sa urce nici sa coboare.

motorasul se aude ca se invarte, sau cel putin incearca, dar geamul nu se misca.

nu stiu nici cum sa il desfac, pt ca tot ansamblul e prins in nituri.

Link to comment
Share on other sites

Desfaci si o sa vezi problema. Se poate sa intample multe pe acolo.

 

Un pic de ajutor.

 

 

Mersi mult, dar cred ca alta e problema...

geamul sta pe fagasul lui, nu cade intr-o parte sau alta,

suportii aia de plastic din sinele de la bascula sunt intregi si la locul lor,

dar geamul cand il actionez din buton nu vrea sa se miste, sau daca o face, o face insesizabil (cativa milimetri)

ma gandesc sa nu fie din sistemul de la motoras(rotite, parghii, ...,), sau chiar motorasul, desi acesta se aude ca merge.

Link to comment
Share on other sites

a functionat perfect si deodata, l-am lasat si nu a mai vrut sa se ridice

l-am tot chinuit, si nu vroia decat sa se lase, pana s-a lasat de tot,

apoi m-am chinuit si l-am inchis ajutat foarte mult (tras de geam)

acum nu mai vrea nici sa urce nici sa coboare.

motorasul se aude ca se invarte, sau cel putin incearca, dar geamul nu se misca.

nu stiu nici cum sa il desfac, pt ca tot ansamblul e prins in nituri.

 

 

Brusc si mie mi s-a intamplat mai demult la fel.... Si brusc m-am chinuit toata noaptea sa-l repar... Am dat fata jos , am tras de geam ...nimic... Dupa ce m-am chinuit toata noaptea si am stat pana la 7 dimineata in ideea sa ma duc cu el la service ca nu era sa las geamul pana jos si sa plec in casa, am dat o tura de bloc , am dat cu masina in toate gropile de pe strada si brusc a mers geamul.... :blink: ... si brusc de atunci pana acum n-a mai facut nici o figura.... :) ... Sunt ciudate pisicile la faza asta.... se repara singure ... :)

Link to comment
Share on other sites

Brusc si mie mi s-a intamplat mai demult la fel.... Si brusc m-am chinuit toata noaptea sa-l repar... Am dat fata jos , am tras de geam ...nimic... Dupa ce m-am chinuit toata noaptea si am stat pana la 7 dimineata in ideea sa ma duc cu el la service ca nu era sa las geamul pana jos si sa plec in casa, am dat o tura de bloc , am dat cu masina in toate gropile de pe strada si brusc a mers geamul.... :blink: ... si brusc de atunci pana acum n-a mai facut nici o figura.... :) ... Sunt ciudate pisicile la faza asta.... se repara singure ... :)

 

 

O sa incerc sa dau mai fara mila cu ea prin gropi...:))

ai dreptate in privinta "rezolvarii de la sine" - am patit si eu la fel cu stergatoarele, nu mai vroiau sa functioneze decat la viteza a II-a, in rest...nimk, nici macar daca dadeam sa stropesc parbrizul... si s-au reparat singure... nici acum nu stiu ce a avut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.