Jump to content

Trebuie sa-mi schimb cauciucurile...


b16juv

daca aveti alta varianta, va rog sa o si postati...  

64 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vreau sa-mi schimb cauciucurile si nu stiu ce model sa aleg... Pana acum am folosit numai DUNLOP, si pt. iarna si pt. vara... Am gasit cateva modele de la mai multe firme dar nu sunt inca hotarat, poate ma ajutati cu cateva sugestii si pareri. Pretul nu este un criteriu asa ca o sa listez modelele la care m-am gandit, sau mai precis, la care am gasit dimensiunile necesare, si o sa postez si cateva imagini cu profilul fiecarui model in parte... Astept si alte variante, daca sunt mai bune...

Multumesc.

 

1. Dunlop SP SPORT MAXX

2. Bridgestone POTENZA RE 050 A

3. Vredestein ULTRAC SESSANTA

4. Yokohama ADVAN SPORT

post-1452-1203891003_thumb.jpg

post-1452-1203891013_thumb.jpg

post-1452-1203891020_thumb.jpg

post-1452-1203891028_thumb.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

recomand TOYO PROXES T1S - raport bun pret/calitate/performanta/durata de utilizare.

 

si sunt sexy :blink:

 

dintre cele puse de tine am avut Yokohama Advan ( foarte bune dar nu cred ca isi merita pretul ) iar Bridgestone Potenza am pe o Astra H ( 30 000 km si arata inca foarte bine )

 

Vredestein am avut Ultrac ( cele in V ), cam zgomotoase, nu stiu astea puse de tine cum sunt

post-2084-1203891770_thumb.jpg

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Eu am votat Yokohama Advan.

La Good Year Eagle F1 GSD3 de ce nu te-ai gandit?

Cum am specificat si la inceput... doar pt. modelele enumerate mai sus, am gasit dimensiunile necesare... ideea este ca trebuie sa iau cauciucuri diferite ca dimensiuni fata, spate... 245 - fata si 275 - spate...

Link to comment
Share on other sites

Eu am votat Dunlop SP sport maxx am din astea si sunt super multumit de ele mai ales pe ploaie.Are cineva idee cat sunt Yokohamele pe 18?Asa informativ.

Si eu eram hotarat 100% pt. Dunlop dar am inteles ca si Bridgestone sunt OK... legat de Michelin, am auzit ca sunt proaste la talon si la cateva gropi apar galme in cauciuc, chiar cineva de pe forum semnala aceasta problema.

Legat de pretul pt. Yokohama ex: 245/40 ZR18 - 770 RON ; 275/35 ZR18 - 850 RON, sursa "www.cauciucuridirect.ro"

 

Bridgestone POTENZA RE 050 A

cauciucuridirect.ro

De pe acest site intentionez sa achizitionez cauciucurile, am inteles ca sunt OK si nu sunt plangeri pana acum... ideea este ca nu au tot timpul pe stoc dimensiunile dorite de mine... de exemplu acum 1 sapt. aveau aveau Dunlop si 245 si 275... acum nu mai au 245.

Link to comment
Share on other sites

Am luat legatura cu, persoana de contact, pana acum este cea mai concreta oferta, foarte prompt si serios... omul chiar vrea sa-si vanda marfa... si este si cel mai mic pret din ofertele care le am pana acum. Am facut comanda, fara nici un avans, si acum astept sa le montez in ~ 1sapt. Garantie: 2 ani pt. cauciucuri, si 3 luni pt. montaj care este si gratuit... echilibratul este contra cost.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am montat rotile pe 18' cu gumele "Dunlop SP SPORT MAXX"... intrebare... trebuie modificata geometria rotilor daca am schimbat jantele de la 16' la 18'?

Pai nu ai facut schimbarea in service de roti?! :blink:

Daca le-ai schimbat tu, fugi la service...

Intrebarea era alta... dar in fine... unde am facut eu schimbul de roti, era un service "vulcanizare"... care nu avea post pt. geometrie a rotilor...

Edited by b16juv
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.