Jump to content

x5 e70 3.0 SD cu pachet aerodinamic sau pachet M ?


Paul_Apostol

Recommended Posts

Un prieten doreste sa isi cumpere un x5 e70 si oscileaza intre pachet sport plus pachet m si pachet sport plus pachet aerodinamic. Cei de la BMW spun ca e diferenta doar de aspect exterior (si de pret bineinteles) . Pareri ?

pachetul M costa undeva la 5000 euro si in plus fata de pachetul sport ai barile altfel(M), volanul M, si suspensia mai tare, jante 20.pachetul sport costa cam 2500 din cate imi aduc aminte si primesti volan sport, suspensie sport, scaune sport, plafon in culoare neagra, grilele fata parca sunt in alta culoare si jante 19, optional 20.pachetul aerodianmic consta in cele doua spoilere aplicate la partea de jos a barilor si costa 3600 lei(nevopsite)

Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

Este o diferenta mare intre pachetul sport si ce M spot. Bineinteles ca si de pret :blink:

La pachetul M difera in mica masura si caroseria (aripile, barele de protectie, etc.)

Uite aici un link cu o masina care este aproape identica cu cea care am cumparat-o eu cu M sportpaket

(diferenta e ca eu am lemn pe interior si aceasta are aluminiu)

http://www.sgl24.de/catalog/angebote-detai...der.php?id=1303

Si sa stii ca merita M paket.

Link to comment
Share on other sites

ok sunt deacord cu laudele pachetului M. dar cum ramane cu pachetul aerodinamic ? deci dupa cum spunea domul de la sales, avem 2 variante mari si late: pachet sport + pachet M SI pachet sport + pachet aerodinamic.

 

care sunt diferentele ?

sincer jantele din pachetul M sunt oribile

 

ok sunt deacord cu laudele pachetului M. dar cum ramane cu pachetul aerodinamic ? deci dupa cum spunea domul de la sales, avem 2 variante mari si late: pachet sport + pachet M SI pachet sport + pachet aerodinamic.

 

care sunt diferentele ?

sincer jantele din pachetul M sunt oribile

pachetul aerodinamic consta in cele doua spoilere vopsite in culaorea masinii care se aplica in partea de jos a barilor

post-1570-1206380918_thumb.jpg

post-1570-1206380935_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ma intereseaza sa iau X5 dar as vrea cu cea mai confortabila suspensie cu putinta. Care ar fi aceea? Care e cea mai rigida si care cea mai confortabila?

adaptive drive este suspensia perfecta.iti ofera atat comfort pe modul normal dar si o stabilitate incredibila pe modul sport

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.