Jump to content

UN-FUKING- BELIEVABLE


verssatu

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana nu va confruntati cu asa ceva, cred ca e mai bine sa va abtineti de la a examina cum se comporta un om sau altul. In alta ordine de idei, politia a facut exact ce trebuia sa faca politia. Mi-e frica sa ma gandesc la imaginea unui politist incercand sa ajute o victima plina de sange, asa cum e cea de mai sus. Nu mai picati in plasa intinsa de mass media.
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa o odihneasca. sincer, nu stiu ce ar fi putut sa faca politistii dar salvarea trebuia sa soseasca mult mai repede.

 

 

de primul ajutor au auzit ?,,,penibil la maxim ...cat despre cucoana care a lovit-o .. oricine putea sa o pateasca ..pare bazata ca sa inchida gura tuturor ..pacat de fata ..era tanara ..:blink: RIP

Link to comment
Share on other sites

pai sa va spun io ce-am facut...mai acu vreo 2 ani am lovit un copil de vreo 2 ani jumate..... a incercat sa treaca strada si nu am avut ce face...nenorocita aia de masa nici macar nu-l tinea de mana..l-am urcat in masina si in 5 minute am fost cu el la spital...norocul lui a fost ca masina era o duba si bara era din plastic...acum copilul e bine si santos.. dar nu-mi pot exprima in cuvinte trairile de atunci...
Link to comment
Share on other sites

Sustin ce spune Alex2006. Un om cu asa o trauma, e mai bine lasat in grija celor de profesie. Politistii au o alta profesie. Aplicarea unui garou, poate e o treaba care ar putea fi facuta de un neprofesionist, desi bag mana-n foc ca nici 10% nu facem distinctia intre sange arterial sau venos si ca urmare nu stim sa aplicam corect garoul(rile).
Link to comment
Share on other sites

Sustin ce spune Alex2006. Un om cu asa o trauma, e mai bine lasat in grija celor de profesie. Politistii au o alta profesie. Aplicarea unui garou, poate e o treaba care ar putea fi facuta de un neprofesionist, desi bag mana-n foc ca nici 10% nu facem distinctia intre sange arterial sau venos si ca urmare nu stim sa aplicam corect garoul(rile).

 

 

sa inteleg ca a fost ghinionul ei ca ambulanta a ajuns tarziu ...Ce noroc daca ajungea in 5 min ..Sau poate daca venea in 2 ore o lasau tot asa sa zaca ..nici macar sa se asigure daca respira ...daca are caile respiratorii libere ...chiar sa vada daca are puls ..sa faca un masaj cardiac ,,,stiu vb Sf-uri e vb de Ro ...si ii doare undeva ...E f bine ca politache au luat lectii de dirijat circulatia in ritm artistic si pe vals de bethoven ...In schimb ..spunem Wow e normal ...sa stea cu motocicleta langa ea ...si sa se certe cu oamenii ..Poate unul din ei era medic ...etc ...imi doresc sa nu fiu implicat in asa ceva in romania ..ca sigur e doar o chestie de sansa daca traiesc sau nu ....

normal ca poate eu nu as fi stiut ce sa fac ..dar un politist sa nu aiba notiuni primare de acordare a primului ajutor e cel putin STUPID

 

vin din tel aviv ..unde orice drum are banda de urgenta si pe stanga si pe dreapta .,...unde nu am vazut praf pe strada ...unde oamenii respecta reguli de circulatie la orice ora ..unde ...Unii dintre voi nici nu va inchipuiti ce panarama de tara e Ro ..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

ce tot va luati de politisti - aia chiar nu aveau ce sa faca - dar de nenorocita aia care trebuia luata de par si data cu capu de bordura pana murea nu ziceti nimic

a omorato pe saraca fata si vorbea de parca a dat peste un caine, o durea in fund

Edited by adrian_ilie
Link to comment
Share on other sites

..dar un politist sa nu aiba notiuni primare de acordare a primului ajutor e cel putin STUPID

Politistii nu au gulere cervicale,nu au sonde,pipe,laringoscoape...etc

 

 

adica numai noi avem trusa de prim ajutor la masina ...tare asta .....! ..Fie ca tine ...nu au ei nici o vina ..sa zicem ca la orice ...management defectuos !..E mai bine asa ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.