Jump to content

Schimbator E36


turnerbj

Recommended Posts

le scoti pe astea care le ai acum si le pui pe cele noi,.. :)

50772[/snapback]

La asta nu m-am gandit :blink:

Totusi, cum? Ca ala vechi e lipit sau naiba stie cum e prins ca nu se misca deloc, ca sa il pot scoate de pe metal. N-as vrea sa ma dau la stricat iremediabil pe acolo. :)

Link to comment
Share on other sites

surubelnita baga aia din spatele blocului.

Ca sa scoti schimbatorul apuci bine de tot de el si tragi in sus cat poti. Vezi ca iese greu.

Acuma il ai pe ala original?Iti pui altul?

51033[/snapback]

Da, e ala original si as vrea sa pun altul. Era deja crapat pe o parte de cand am cumparat masina si, cand a vrut sa bage in marsarier, s-a gasit unul care sa rupa de tot partea de plastic de sus. L-am lipit, dar nu arata bine deloc, iar inlocuitorul de piele e rupt langa schimbator, asa ca as vrea sa le inlocuiesc pe amandoua.

PS: Cand ma refer la schimbator, vorbesc stric de bucata de plastic care vine pe axul metalic, in interior, aia vreau sa o schimb.

Edited by turnerbj
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa inlocuiesc schimbatorul si materialul( inlocuitor piele) care vine cu el.

Cum se procedeaza?

50765[/snapback]

Eu nu am reushit sa il scot omeneste asa ca l`am spart.......de fapt l`am taiat de jur imprejur incepand din partea de jos,(vezi ca mai intai trebuie sa tai pielea care acopera schimbatoru` da plastic care este turnat)cu o panza da bomfaier pana cant am reushit sa il rup cu mana......bafta,sa ne zici cum ai reushit pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

ma...ca sa-l scoti intreg, in partea de sus unde iti indica vitezele este o bucata de plastic....chestia aia se scoate si dedesubt e un surub pe care il desfaci si iese capatana foarte usor...asa era cel putin la e36-le pe care l-am desfacut eu... :blink: Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

ma...ca sa-l scoti intreg, in partea de sus unde iti indica vitezele este o bucata de plastic....chestia aia se scoate si dedesubt e un surub pe care il desfaci si iese capatana foarte usor...asa era cel putin la e36-le pe care l-am desfacut eu... :blink:

51507[/snapback]

corect asa e sub plasticu de iti indica vitezele este un holsurub,dar nu e sigur ca atunci va ieshi schimbatoru,cal putin la mine nu a vrut sa iese ushor sub nici o forma.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa inlocuiesc schimbatorul si materialul( inlocuitor piele) care vine cu el.

Cum se procedeaza?

50765[/snapback]

Nu fiti criminali. Cu surubelnita, bomfaierul si alte scule.... :blink:

Se apuca bine maciulia si se trage de ea putrnic in sus. Si iese... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.