Jump to content

BMW cu PORTIERE - FLUTURE


CRISTIAN

Ce parerea aveti de un BMW zburator ?  

82 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am aflat de acest kit de balamale ce iti transforma BMW-ul intr-un fluture :) si m-am gandit ca ar fi dragut sa vedem ce parere aveti si voi de aceasta combinatie?

 

Kitul costa 1129 $ pe eBAY.

 

Sa va spun drept m-a cam zapacit un pic privelistea afisata chiar de un M3 Cabrio.

Insa ma gandesc oare cum or fi prinderile astea... s-or potrivi perfect, fara probleme si gauri prea mari prin caroserie? N-or scartai... n-or vibra ?

 

In plus de asta... un M3 nu este chiar un exotic... mai mult un occidental rebel... nu-i asa :) ?

 

Dar... intr-un final... ce-ar fi un rebel fara vreo schimbare traznita din cand in cand :blink: ?

 

Asa ca... mai baieti... ia spuneti voi... ar fi bune de pus sub pom de craciun?

post-51-1101866200_thumb.jpg

post-51-1101866295_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

El_Loco... voteaza si tu daca ai o parere.

 

Intr-adevar heartbreak-ere... :) dar ma gandesc... mai ales ca e Cabrio... nu e cam ciudat sa faci atatea miscari pentru a intra in masina... paradoxal... daca intelegeti ce vreau sa zic... intr-un Cabrio intri foarte rapid daca deschizi doar 20 de cm portiera... pentru ca n-are acoperis... ce sa mai ai nevoie sa ridici si portiera in sus? este o operatie total in plus. Original conceptul a fost fabricat pentru Lamorghini... masina avand acoperis si fiind f. joasa... astfel ca portierele fluture au fost chiar un mare avantaj de acces in habitaclu.

 

Dar la un BMW Cabrio? Oricum haideti sa continuam poll-ul cu mai multe opinii de dragul heartbreak-ului :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am votat! Am uitat prima oara ca e si de votat, m-am apucat sa scriu repede.

Revin si cu o poza, cu o masina BELEA la care au fost aplicate chestiile alea:Hamann Las Vegas. Ce au pus ei cred ca e ceva putin diferit fata de ce e in filmuletzul ala Lambo_Doors.

Link to comment
Share on other sites

Dar o intrebare dai cumva 1500 EURO + TVA Aprox pentru un set de balamale?

2861[/snapback]

 

Cum am mai spus, cele de la MasterTuning costa 1129Euro.

Acum le-am vazut si pe cele de la LSD-Doors, acestea costa 1624euro inclusiv tva german, adica la export 1400 euro. Nici una nu costa 1500+tva.

Tva platesc daca le-as cumpara de la vreo firma din romania. Daca le-as vrea, mi le-as cumpara direct din Germania... iar daca as avea probleme prin absurd cu vama pentru un mic pachetel... as plati un mic tva la valoarea in vama care apoi mi l-as deduce din alt tva colectat de dat la stat... deci tot n-as plati tva... acesta fiind doar pentru persoane fizice. Daca le-as vinde cuiva aici in Romania... atunci acela ar plati tva pe toata suma.

Link to comment
Share on other sites

Mai pune de ex o cheltuiala de expeditie pentru colet care era min 35 EURO pentru orice coletel mic cu FedEx , daca mai tre sa il vamuiesti formalitatile vamale pe care le platesti la comisionarul vamal . Deci eu daca le dau la atat le dau adica pretul de catalog in Germania plus TVA pentru ca le aduc si eu pe firma , adica fimra mea care este importator de piese tuning si producem spoilere din fibra de sticla
Link to comment
Share on other sites

Mai pune de ex o cheltuiala de expeditie pentru colet care era min 35 EURO pentru orice coletel mic cu FedEx , daca mai tre sa il vamuiesti formalitatile vamale pe care le platesti la comisionarul vamal . Deci eu daca le dau la atat le dau adica pretul de catalog in Germania plus TVA pentru ca le aduc si eu pe firma , adica fimra mea care este importator de piese tuning si producem spoilere din fibra de sticla

3053[/snapback]

 

pune ce vrei tu, daca as vrea sa le recomercializez sau cineva mi-ar cere in mod expres o astfel de comanda as putea cere si eu pret de dealer din Germania, dar in mod sigur nu as da altora ce pot face singur... ca sa fie lucrurile clare.

 

In alta ordine de idei... cred ca toata lumea este de acord ca ai cam postat publicitate intr-un topic de altceva... si te-as ruga sa nu se mai repete. Am facut poll-ul asta pentru pareri obiective despre un anume produs... nu ca sa-l stricam cu reclama ta.

Link to comment
Share on other sites

Pai scuze pentru publicitate nu a fost intetia doar vroiam sa iti demonstrez ca am mai parcurs aceasta tevatura cu adus produse din Germania de ex. si experienta mea era daca nu iti aduci pe persoana fizica produsul si nu "rezolvi" vama atunci a fost cazul ca am platit pentru chitibusuri mai multe taxe si comisioane decat insasi valorea produsului.

 

Cred insa ca dupa ce s-ar aduce 1 set s-ar putea realiza si aici produsul cu un frezor si un strungar bun. Asa am facut noi shave door cu inventii de ale noastre si merge mai bine decat shave door kiturile de Jom sau de la oricine altcineva ca electromagnetul este mai puternic in el !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am cautat pe siteul lsd-doors si nu am gasit pentru E30 stie cineva de E30 daca sea poate realiza asa ceva pe el ! Am vazut la MTV ca astia bagau intr-o veselie pe mai multe tipuri de masini oare asa simplu e de realizat?

6603[/snapback]

 

Kit-ul de pe ebay chipurile e universal.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca merita doar in cazul in care ai un coupe(2 usi).Gasisem pe un site american X5 cu usi genul asta si cadilac escalade.

Dar dc. nu cumperi de la siteul pe care l-ai dat tu mai sus?? este in germania transportul v-a costa mai putin.In fine daca vrei sa cumperi de pe ebay ai mare grija la tepari....contacteaza ebayul si intreabai daca licitatia este legala ...este cel mai sigur...si sellerul sa aiba rating peste 100+.In primul rand vezi care livreaza in Romania ca sun foarte putini cara fac asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.