Jump to content

unde pot gasi un service..sau o rampa libera diseara?


Recommended Posts

azinoapte miam schimbat franele pe fata..si am aerisit doar fata..si nu merge cum ar trebui..iar eu termin cu munca la 6..si lucrez in afara bucurestiului...si diseara vreau neaparat sa aerisesc calumea franele..
Link to comment
Share on other sites

-faci cum a zis florentincristea,se aeriseste dreapta spate,stanga spate,dreapta fata,stanga fata si eventual cilindrul de la ambreiaj.

numai am timp :blink: la 6 plec de la servici...mai am treaba prin oras...vreau sa ajung si la 8 la casa poporului la intalnire...si apoi plec la sinaia...o sa o fac cand ma intorc...am frane..ar calc frana mai mult un mic..

Link to comment
Share on other sites

-faci cum a zis florentincristea,se aeriseste dreapta spate,stanga spate,dreapta fata,stanga fata si eventual cilindrul de la ambreiaj.

numai am timp :blink: la 6 plec de la servici...mai am treaba prin oras...vreau sa ajung si la 8 la casa poporului la intalnire...si apoi plec la sinaia...o sa o fac cand ma intorc...am frane..ar calc frana mai mult un mic..

 

 

Eu am patit ;la fel dupa ce am schimbat placutele fata spate ....Nu mai aveam frana cum trebuie ...500 km am mers asa ..pana m-am enervat si am schimbat lichidul de frana complet !..Acum e totul ok ..

Link to comment
Share on other sites

-faci cum a zis florentincristea,se aeriseste dreapta spate,stanga spate,dreapta fata,stanga fata si eventual cilindrul de la ambreiaj.

numai am timp :blink: la 6 plec de la servici...mai am treaba prin oras...vreau sa ajung si la 8 la casa poporului la intalnire...si apoi plec la sinaia...o sa o fac cand ma intorc...am frane..ar calc frana mai mult un mic..

 

 

Eu am patit ;la fel dupa ce am schimbat placutele fata spate ....Nu mai aveam frana cum trebuie ...500 km am mers asa ..pana m-am enervat si am schimbat lichidul de frana complet !..Acum e totul ok ..

si io ma gandesc sa schimb lichidul...tre sa ma interesez sa vad cat imi intra...si sami cumpar ceva klumea..nu LIBROM sau alte nebunii

Link to comment
Share on other sites

-oricum la inceput dupa ce schimbi placutele de frana ai frane mai slabe-se rezolva dupa 2-300km.

 

 

pai asta era problema ca am mers 500 si tot nu era cum as fi vrut ...! S-a rezolvat cu schimbul lichidului ...Poate trasese aer pe undeva ..!..

 

oricum de acum m-am invatat ...nu mai schimb tot setul de placute ..Intai fata si ulterior spatele ..dupa cateva sute de km ....Sau ma rog in ordine inversa ..A fost f ciudat sa plec din service ca o dacie fara frane !:blink:

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.