Jump to content

de ce nu au mai facut-o asa?


Spintecatoru'

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

oare de ce nu au mai facut-o asa? desigur este o intrebare retorica dar am cules aceste imagini ca sa va amintiti ce inseamna un concept (inca din 1999) adevarat. poate ca totusi in viitor isi va face loc printre gama de modele bmw si seria 8, pentru ca tare ne lipseste din viata de zi cu zi. bineinteles ca si acuma un 8-ar e un 8-ar.

 

un 3900 cc turbodiesel v8 cu 245 cp cu 0-100km/h in 5 s, L 5m,l 2m;

Link to comment
Share on other sites

BMW din cate stiu e e o societate pe actiuni si nu de stat cu planuri stas,si actionarii care investesc banii iau unele hotarari caci ei vor ca banii investiti sa le aduca ceva.Si asa anumite prototipuri nu se construiesc nici odata,dar se si orienteaza si cine vrea sau poate sa cumpere asa o masina.

Si apropo neamih cate BMW-uri noi ai cumparat pana acum?

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca nu are nici o legatura daca ai BMW sau nu pe aceest forum si nu e necesar sa ai BMW,ajunge sa fii si fan.Dar eu am intrebat caci daca nu cumparam niciodata un BMW nu o sa poata sa se faca alte modele sau modele dorite si astea depind de cumparatori.
Link to comment
Share on other sites

Sigur ca nu are nici o legatura daca ai BMW sau nu pe aceest forum si nu e necesar sa ai BMW,ajunge sa fii si fan.Dar eu am intrebat caci daca nu cumparam niciodata un BMW nu o sa poata sa se faca alte modele sau modele dorite si astea depind de cumparatori.

3281[/snapback]

 

asta am raspuns si io la intrebarea 6 nou sau 6 vechi? am spus ca daca nu erau cele vechi cele de acum nu ar fi fost. s-au nu ar fi fost asa de frumoase.

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o relevanta intr-adevar neamih, aici esti binevenit. Sunt multe concepte care nu intra niciodata in productie, iar seria 6 curenta nu cred ca este asa de urata, nu?

3145[/snapback]

 

 

stiu ca suntmulte concepte care nu intra niciodata in productie. dar BMW, fata de alti producatori, atunci cand scoate un model pe baza unui concept ia multe chestii de la acel concept. normal ca nu este urata!!!

 

si am mai mentionat in posturile de mai sus POATE AU LASAT ACEST CONCEPT Z9 PT NOUA SERIE 8. AR FI SUPER NU????? NUMAI CAND MA GANDESC CXA AM PUTEA VEDEA ASA CEVA PE STRADA :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

daca il veti citi veti vedea ca z9 a fost un concept din 1999 iar peste ceva timp au prezentat si varianta cabrio (pozele atasate si de voi)

 

x coupe este altceva, tot un concept prezentat cam in aceeasi perioada.

 

veti vedea ca multe parti din x coupe au fost imprumutate la noile modele dupa aceea z4, 1-er

 

din conceptul z9 a derivat actuala 6-er

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.