Jump to content

Accident A2 ieri...


teddy

Recommended Posts

Pai nu am poze, stirea nu am cautat-o (nu stiu daca exista macar), doar vroiam sa va povestesc. S-a dus un prieten impreuna cu 4 fete spre mare, cu masina uneia dintre fete (incepatoare) care tocmai isi luase o Dacia Logan noua. Din povestirile vagi ale prietenului asta al meu se pare ca un motociclist le-a taiat calea, fata s-a speriat, a franat si tras de volan iar masina s-a rasturnat de 2 ori. Din fericire au avut mare "noroc" (deobicei cand auzi de accident cu masina rasturnata la viteza de autostrada te gandesti la mult mai rau), 3 fete sunt ok... una e putin mai rau cu ceva lovitura la coloana vertebrala dar se pare ca nu risca paralizie sau alte handicapuri si isi va reveni iar prietenul asta al meu si-a rupt doua coaste si s-a taiat destul de rau pe toata mana dreapta (20+ copci, din nefericire muschiul e sectionat si ii va lua pana la 1 an ca sa poata folosi mana la toata capacitatea ei initiala). norocul a fost ca taietura s-a oprit la aproximativ 5 milimetri de vena arteriala (sper ca nu am confundat 'termenul'). Reactia lui a fost sa-si apere capul cand a vazut ce urmeaza... geamul din spate al Loganului se pare ca nu este chiar atat de 'securizat'.

 

morala ar fi sa aveti grija pe mana cui 'va lasati'. mai bine luati trenul decat sa mergeti cu incepatori in care nu aveti incredere.

Link to comment
Share on other sites

Mi-a povestit un var faza asta. El a trecut pe acolo dupa ce a aparut si politia, din cate am inteles.

 

Oricum, nasoala treaba, bine ca n-a murit nimeni, sau ca nu s-au intamplat altele mai grave. Sincer sa fiu, ma mir ca "daunele" sunt chiar atat de mici.

Link to comment
Share on other sites

da, se pare ca au apucat sa franeze destul de bine pana sa se rastoarne... fiind 5 in masina cumva cred ca s-au mai 'amortizat' unii cu ceilalti... au avut "noroc" (ciudat cuvant in contextul actual... dar daca tot a fost sa se intampla, nu s-a lasat cu tragedii)
Link to comment
Share on other sites

Relativ la asta, cel mai surprinzator pe A2 ieri a fost ca pe carosabil erau zeci de urme de pneuri care duceau spre parapeti sau spre sant, plus cateva dansuri de derapaj. :twoup:

Mda .. se pare ca .. cu toate ca avem cred ca cei mai putini Km de autobanda din toate tarile UE... nici pe astia nu stim sa mergem .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Mda, urmele le-am vazut si eu........

 

Erau!

 

Am mai vazut 2 accidente pe A2 de 1 mai..unul cu un Golf intrase intr-un sant , aproape de Cernavoda....si o Dacie pe camp, nu stiu cum ajunsese acolo, dar era sifonata......

Link to comment
Share on other sites

Si te mai intrebi de unde asocierea intre BMW si ACCIDENT-MOARTE.

 

Ma ingrozesc cand vad cum arata BMW-urile accidentate si cati morti sunt in aceste accidente :twoup:

asta nu inseamna ca putem pati si noi asa ceva :twoup: ( noi de aici de pe forum , nu noi ca avem bmw special )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.