Jump to content

intrebare boxe e46


stranger

Recommended Posts

Sal. stie careva daca la E46 coupe, plasa boxelor este lipita sau nu ? M-am tot chinuit sa scot plasa de la o boxa de pe fata si nu am reusit. Vroiam sa vad de ce imi gajaie boxa:(. Credeti ca trebuie scoasa toata fata de usa?
Link to comment
Share on other sites

Sal. stie careva daca la E46 coupe, plasa boxelor este lipita sau nu ? M-am tot chinuit sa scot plasa de la o boxa de pe fata si nu am reusit. Vroiam sa vad de ce imi gajaie boxa:(. Credeti ca trebuie scoasa toata fata de usa?

 

Am si eu aceeasi problema, n-am reusit sa scot capacul desi din pozele de pe realoem inteleg ca se poate scoate. Adevarul e ca mi-a fost mila sa trag de el prea tare.

Link to comment
Share on other sites

multumim

ma uitam pe topic si am vazut k tu ai demontat fata de usa...vreau sa pun folie pe geamuri la un e46 si singuri pr kre i-am gasit kre pun lumar cu autorizatie mi-o pot pune doar daca imi dau fetele de usi jos lucru pe kre eu nu il prea vreau, mi-e teama sa nu inceapa sa faca zgomote dupa..se dau greu jos? si e posibil k apoi sa imi faca vreun zgomot? mersi!

 

P.S. nu sunt din Buc., stiu k cei de la expert detailing o pot pune si fara sa le dea jos, am mai pus la ei.

Link to comment
Share on other sites

Cu placere.

 

Trebuie dat jos, ca sa ajungi la difuzoare.

 

Nu e greau de dat jos, numai sa cumperi cativa bucati din plasticul aia mic, alba, care se vede pe imagine pe partea dreapta jos, ca se rupe 1-2. Sunt 3 suruburi torx, in partea de jos al manerului. Apoi cu o surubelnita scoti incet tapiteria de pe usa.

Link to comment
Share on other sites

Cu placere.

 

Trebuie dat jos, ca sa ajungi la difuzoare.

 

Nu e greau de dat jos, numai sa cumperi cativa bucati din plasticul aia mic, alba, care se vede pe imagine pe partea dreapta jos, ca se rupe 1-2. Sunt 3 suruburi torx, in partea de jos al manerului. Apoi cu o surubelnita scoti incet tapiteria de pe usa.

 

HMM usor de zis, greu de facut :twoup:

Ce tampiti si astia de la bmw sa faca omu sa demonteze juma de usa pt o boxa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cu demontatul m-am lamurit, poate ma lamuriti si de ce ar gajaii boxa (sa fie de la fire, rupta membrana) ..Adica ma gandesc ca daca o demontez sa fiu pregatit sa o repar repede sau sa o schib (stiti ce dimensiune are boxa de pe fata la e46?
Link to comment
Share on other sites

Nu stie nimeni dimensiunea boxelor de pe fata ?

 

cred ca poti sa te uiti pe www.realoem.com sa vezi ce model ai. Oricum, ca sa pui altceva decat original e mai bine sa mergi cu difuzorul la un magazin de specialitate. Altfel ai probleme nu numai cu dimensiunea dar si cu sistemul de fixare (am patit la o alta masina).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.