Jump to content

cd originale


Recommended Posts

Nu exista CD-uri originale goale :twoup:. Originala e inregistrarea, nu suportul.

Incearca cu alt tip de CD-uri. Incearca diverse culori ( argintii, aurii, verzui, albastre, negre, etc. ) si vezi cu care merge.

Totodata scrie-le la viteza mai mica, maxim 8-12X.

 

Poate ar trebui sa cureti si unitatea de CD, poate s-a pus praf.

Link to comment
Share on other sites

am un e46 cu cd player si imi citeste doar cd originale...ma rupe la bani! ce treb sa fac sa imi mearga si cd facute de mine? trebuie cd anume? poate pot sa cumpar de undeva cd originale goale...?

 

Incearca sa scrii un CD de calitate (Verbatim, Traxdata) la viteza 4X ... am mai vazut unele combine mai vechi care nu citeau decat cd-uri scrise la 4X

Link to comment
Share on other sites

la 1x conteaza oare mi-l citeste sigur? conteaza si ce marca e cd pe care il fac?

 

 

o sa fie greu sa gasesti un cd writer care mai functioneaza si scrie la 1 x :twoup:

 

teoretic ar trebui sa-ti mearga orice cd, du-te la un electronist ceva, mie imi merg cele facute la calc . :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am avut mai demult (cand nu-mi mergea CD player-ul la o masina) un CD cu niste firicele, care cica curatau capul de citire al CD player-ului...

Poti incerca, parca CD Cleaner se numea...:twoup:

 

Bafta ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

am un e46 cu cd player si imi citeste doar cd originale...ma rupe la bani! ce treb sa fac sa imi mearga si cd facute de mine? trebuie cd anume? poate pot sa cumpar de undeva cd originale goale...?

 

 

si nu lua si tu toate prostiile de cd`uri ... ia ceva mai bunicel ca MARCA sony , Benq .... sunt mai ok .... Cd`ul original e scris la viteza 8x

succes!

 

la 1x conteaza oare mi-l citeste sigur? conteaza si ce marca e cd pe care il fac?

 

 

 

Daca te apuci sa il scri la 1x ... cred ca ai vreme de pierdut nu :twoup:)) adica stai bine cu nervii nu caci o sa dureze ceva sa faci 1 CD!

Link to comment
Share on other sites

sa fiu al naibii daca vrea sa citeasca vreun cd....la 8x nici nu are de gand......ce naiba sa ii fac ca il dau pe foc...ma termina

 

 

Iti dau cass`ul meu :P si mi`l dai pe al tau cd ;) iti dau si un Modulator FM :P)) =)) hai ca glumeam .. capul sus o sa`i dai tu de cap pana la urma urmei! :D :D

 

Incearca si cu un CD cleaner dar nu prea as indica sincer!

 

scrie la 4x, pe Verbatim.

 

PS: nu o considera ca un misto, dar faci corect cd-ul audio ? :P

 

 

Tata tu ziceai ca vi Vineri la Brasov la intalnire? :twoup: :D :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

cam greu, locuiesc cam la 350 km de brasov :twoup:.

 

PS: la inceput aveam aceeasi problema cu masina, CD-uri scrise proaspat agatau si in magazie si in cd player ... era foarte dubios puteau fi defecte amandoua , dar pana la urma s-a dovedit a fi o combinatie gresita intre tipul CD-ului si viteza de scriere,

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

nue prima data cand fac cd audio.....problema e ca la mine nici macar nu le citeste deloc...imi da eroare si le scoate afara....cum bag unul original imi citeste din prima. maine am sa ma duc sa cumpar si cd verbatim sa vad daca alea sunt mai bune .....daca nu, ce fac? TOT LA MODULATORUL FM ma intorc....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.